Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

Harmonizácia zdravia px px px

  IONIZÁTOR VODY                            

px

SANUM PER AQUAM - Zdravý vodou
Ionizátor vody

Ionizátor vody

Vyrovnané hospodárenie medzi kyselinami a zásadami v tele je základom zdravého organizmu. Chronických chorôb, tzv. civilizačných chorôb v posledných rokoch drasticky pribúda. Asi 80 % týchto ochorení súvisí s nadbytočným množstvom kyselín v strave. Hektický životný štýl spojený so stresom, zvýšenou záťažou vplyvom životného prostredia, nedostatočný pohyb, alkohol a nikotín zvyšujú negatívne efekty zlého stravovania /kvalitou menej hodnotnej a zaťaženej potravy, "fast-food", biela múka, cukor, konzervačné látky, atď. Nepodceniteľnou skutočnosťou je tiež to, že sa kvalita vody v našich vysoko industrializovaných krajinách nepretržite znižuje. Jedy rôznych druhov obsiahnutých vo vode majú veľmi vysoký vplyv na všetky choroby. Skryté prekyslenie tkanív zosilňuje symptómy, ako je únava, nedostatok energie, bolesti kĺbov, alebo nervov a môže to viesť k vážnym ochoreniam.   Verte svojej chuti!

Riešenie

Ionizátor vody filtruje vo vysokej miere škodlivé látky z vody. Elektrolýzou získaná zásaditá pitná voda pôsobí na prekyslenie, spôsobené nevhodnou stravou. Filtráciou a ionizáciou sa pripraví voda čistá, štruktúrovaná (malé vodné klastre, ktoré sa lepšie absorbujú do telových buniek), alkalická "mikro voda" s veľkým obsahom kyslíka.

Výhody zásaditej pitnej vody

Ionizovaná alkalická voda pôsobí na prekyslené tkanivo a stará sa o vyrovnanie hospodárenia medzi kyselinami a zásadami v tele. Na základe svojho vysokého redox– potenciálu môže byť použitá ako spoľahlivý antioxidant.
Zmenšenie vodných klastrov v priemere z 15 molekúl len na 5 - 6 má pozitívny vplyv na ľudské telo, pretože menšie klastre lepšie prenikajú bunkovou membránou a zlepšuje sa tým zásobovanie bunky vodou. Voda sa stáva lepším rozpúšťadlom iných látok a následne je možný efektívnejší transport odpadových látok z tela von. Vďaka lepšej absorbčnej schopnosti môžete vypiť viac vody. Elektrolýzou je voda rozdelená na kyslú a zásaditú časť. V zásaditej vode zostáva vysoký podiel kyslíka. Voda na pitie a varenie s vynikajúcou mäkkou chuťou.

Typy prístrojov

V Japonsku a Kórei je vodný ionizátor súčasťou zdravotníckej starostlivosti. V ostatných ázijských krajinách, tak ako aj v USA, Južnej Afrike, a Austrálii sa ionizovaná voda používa na klinikách. Pribúdajú pozitívne skúsenosti v Nemecku. Ionizovanú vodu tam používajú s úspechom lekári a liečitelia.

Ako funguje vodný ionizátor?

Vodný ionizátor, asi o niečo väčší ako telefónny zoznam, je elektrický prístroj napojený na vodovodný kohútik v kuchyni alebo kotolni. Jeho úlohou je vyvolať elektrolýzu a ionizáciu ešte pred použitím vody na pitie a umývanie.

Ionizátor vody

Špeciálne upevnenie na vodovodnom kohútiku vedie vodu plastickou hadičkou do prístroja. V prístroji sa vody čistí dvoma filtrami z aktívneho uhlia (v druhom filtri dodatočne aj EM-keramikou). Následne voda preteká komorou elektrolýzy s platinou potiahnutými elektródami z titánu, tu prebieha elektrolýza. Katióny (kladné ióny) obklopujú záporné elektródy a produkujú katódovú vodu (redukovaná voda). Anióny (záporné ióny) obklopujú kladné elektródy a produkujú anódovú vodu (oxidovanú vodu).

Redukčný potenciál ionizovanej vody

Voda z vodovodu má redukčný potenciál +400 až + 500 mV, má vysokú schopnosť zachytiť elektróny, to znamená, nechá iné molekuly oxidovať.
Redukovaná voda má redukčný potenciál -250 až -350 mV a tým vysokú koncentráciu elektrónov, aby mohla zneškodniť aktívny kyslík a iné voľné radikály. Zabráni tak poškodeniu biologických molekúl reakciou aktivovaného kyslíku. Tým sú biologické štruktúry proti infekciám a ochoreniam podstatne menej náchylné.
Oxidovaná voda s redukčným potenciálom až do +800 mV je oxidačný prostriedok, ktorý baktériám elektróny odoberie a tým ich môže zničiť. Oxidovaná voda z našich prístrojov sa môže používať na umývanie rúk, potravín, kuchynských riadov a prístrojov, na sterilizovanie malých jaziev. Pokusy ukázali, že ionizovaná voda pôsobí ako efektívny prostriedok proti kožným plesniam na nohách, pri popáleninách a bodnutí hmyzom. Je bezpochyby prostriedkom starostlivosti o kožu a vlasy, môže sa tiež používať pri kožných infekciách a preležaninách dlhodobo imobilných pacientov. Rastliny sú taktiež vďačné za starostlivosť oxidovanou vodou.

Ionizovaná voda pri diétach

Ionizovaná alkalická voda je výborná pri diétach, užívaní medikamentov a pôsobí priaznivo pri zásobovaní starších ľudí dostatočným množstvom tekutín a vitálnych látok, ktoré majú základ v nízkej molekulárnej váhe, malej veľkosti klastrov (5 až 6 miesto 10 až 13 molekúl) a vysokom redukčnom potenciáli. Zároveň redukuje intestinálnu autointoxikáciu (hnilobný proces a kvasenie) v tráviacom ústrojenstve. Ionizovaná voda je rýchlo prijatá do pečene (orgán filtrácie) a do iných vnútorných orgánov.

Váha molekúl - porovnanie

zlúčeninaváha molekuly
Mikro - voda18
Beta - karotén150
Vitamín E153
Vitamín C176
px

Zdravé bunky organizmu zostanú nepoškodené, dobrý pocit zdravia posilňuje človeka a spomaľuje jeho starnutie.

Oxidačno-redukčný (redox) potenciál

druh vodyredox potenciál  pH  to znamená
Voda z vodovodu+100 až
+150mV
7 - 8Ľahký oxidačný potenciál
Redukovaná voda-50 až
-350mV
8 - 11Silný redukčný potenciál.
Obsahuje veľké množstvo
elektrónov pre voľné radikály.
Oxidovaná voda+700 až
+800mV
6 - 3 Silný redukčný potenciál.
Prítomnosť niekoľkých málo
elektrónov umožní oxidáciu so sterilizačnými vlastnosťami.
px

V prípade záujmu o ionizačný prístroj nás kontaktujte.