Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

Harmonizácia prostredia

Pre harmonizáciu prostredia je veľmi dôležité svetlo - osvetlenie. Vhodné osvetľovacie telesá, ktoré vyhovujú svojou svietivosťou a dizajnom princípom Feng Šuej nájdete v predajniach firmy Movyrob, www.movyrob.sk.

px px

  SPÁLŇA PODĽA PAKUY                            

px px
Obrázok

Pakua predstavuje podľa feng šuej princíp ideálneho rozloženia priestoru na deväť dôležitých sfér života. V predchádzajúcich častiach sme našli najvhodnejšie miesto pre pracovňu, obývačku a detskú izbu. Viete, že dobré zdravie a ideálne medziľudské vzťahy závisia od správneho umiestnenia hlavného vchodu, sporáka a spálne? A práve o tej bude teraz reč.

V dnešnej dobe si mnohí ľudia z neznámych dôvodov zamieňajú spálňu s  pracovňou či telocvičňou. Vráťme sa k pôvodnému účelu a využitiu spálne a umiestnime ju čím ďalej od hlavného vchodu. Vzdušná, bez zbytočností, ťažkého nábytku, ďaleko od hluku z domu a ulice, by mala byť miestnosť pre odpočinok a partnerské radovánky. Na kvalitu psychiky a fyzickú silu pôsobí aj správne umiestnenie postele. V prípade, že ju máme uhlopriečne oproti dverám a tak, že na ne vidíme, urobili sme správne. Trámy nad posteľou vytvárajú negatívnu energiu, zhotovme si baldachýn z jemnej a vzdušnej látky.

Najvhodnejším materiálom na výrobu postele je drevo, pretože ide o materiál vytvárajúci teplo a pozitívne vibrácie. A nakoniec, drevo v cykle živlov vytvára obživu pre oheň – symbol lásky, vášne a romantiky. Kov, mosadz a zliatiny urýchľujú pohyb energie čchi, čo prináša nepokojný spánok.

Manželskú posteľ by sme mali mať otočenú tak, aby hlavy smerovali na sever a nohy na juh . Zabezpečíme tak to, že naša os bude rovnobežná so zemskou. Ležať nohami ku dverám sa totiž považuje za pozíciu smrti. Pozor treba dávať na polohu postele vzhľadom na okná. Ak sa posteľ nachádza medzi nimi, zavesme kryštálovú guľu či zvonkohru na červenú niť o dĺžke deviatich centimetrov alebo násobku tohto čísla, aby sme eliminovali negatívne vibrácie.

Pri výbere nábytku a ostatných doplnkov sa vyvarujme ostrým hranám. Taktiež starožitnému nábytku s neprebádanou minulosťou. S odkladacím priestorom a skriňami to nepreháňame. V šatníkoch udržiavame čistotu a poriadok. Odstráňme zo spálne všetko, čo náš partnerský vzťah zaťažuje a rozptyľuje. Aby sme do spálne vniesli viac vitality, uložme jeden kvet pri vchode do miestnosti a druhý vedľa postele.

Medzi najlepšie farby na omaľovanie stien patria ružová, broskyňová, svetlomodrá a svetlozelená. V spálni v zásade nepoužívame tmavé farby, husté a nariasené záclony neprepúšťajúce vzduch, zrkadlá, ostré predmety, televízor, video, hifi - vežu, knihovničku. Voľné chvíle s partnerom si radšej spríjemnime za pomoci vonných olejov pri romantickej masáži a plápolaní sviečok či relaxačnej hudbe. To všetko navodzuje príťažlivosť a harmóniu v spálňach.

Pri výbere obrázkov a predmetov by malo v spálni dominovať číslo dva. Pripomína to lásku dvoch milujúcich ľudí. Ak nemáme šťastie v láske, nevieme si nájsť partnera, mať rodinu, poprechádzajme sa po príbytku. Pravdepodobne potrebujeme dať do rovnováhy mužskú a ženskú energiu, nachádzajúcu sa napríklad na nástenných výtvarných dielach. Ak ste žena, zakomponujte do svojho prostredia viac mužskej energie v podobe obrazu alebo dekoračného predmetu. V prípade, že ste muž, pridajte dva obrazy ženských postáv na zharmonizovanie chýbajúcej energie. Veľa šťastia!