Dnes je  12.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

Harmonizácia prostredia

Pre harmonizáciu prostredia je veľmi dôležité svetlo - osvetlenie. Vhodné osvetľovacie telesá, ktoré vyhovujú svojou svietivosťou a dizajnom princípom Feng Šuej nájdete v predajniach firmy Movyrob, www.movyrob.sk.

px px

  KUCHYŇA PODĽA PAKUY                            

px px
Obrázok

Podľa pravidla pakuy - oktagonu sme už umiestnili pracovňu, detskú izbu, obývačku a spálňu. Nastal čas, aby sme našli najvhodnejšie miesto pre kuchyňu, pretože po hlavnom vchode a posteli, je kuchynský šporák  tretím najdôležitejším generátorom energie pre všetkých obyvateľov príbytku. Jedno čínske príslovie hovorí: „ Pokiaľ máš dve mince, kúp za jednu chlieb a za druhú kvetinu“, pretože prvá ti dá život a tá druhá jeho zmysel. Vo feng šuej je varenie v kuchyni synonymom peňazí, teda bohatstva. V ďalších riadkoch sa preto budeme venovať kuchyni a jej úlohe v našom živote.

Energia jedla a potravín ovplyvňuje nielen naše zdravie, vitalitu, odolnosť, ale aj finančné blaho a kvalitu manželstva. Dôležité je predovšetkým pozitívne naladenie kuchára, ktorý v ideálnej kuchyni dobre vidí na dvere a pri varení nie je odzadu ohrozovaný dvermi a inými otvormi. Kuchyňa orientovaná južne nie je šťastným riešením. Prečo? Juhu vládne živel oheň a sporáku taktiež. Dochádza k zdvojeniu ohnivej energie a jedlo sa tak môže častejšie pripáliť. Kuchyňa na sever, ktorému vládne voda, potlačuje energiu ohňa. Uprednostníme radšej kuchyňu na západe, kov mu vládne. Ten nepodnecuje oheň ani nepohlcuje vodu.

Tak či tak, používajme v kuchyni harmonickú energiu dreva za pomoci rastlín, byliniek, ďalej sklenené misky alebo keramické taniere a nádoby. Šporák je najvhodnejšie umiestniť na východnej strane miestnosti. Tejto svetovej strane prislúcha živel drevo, a to živí oheň – živel šporáka. Dávajme pozor na spojenie šporák a umývačka, chladnička či umývadlo, voda a oheň sa nemajú v láske. Vtedy na zharmonizovanie použime priority dreva. Udržujme rúru a horáky šporáka v čistote, podporíme tak tok bohatstva do domácnosti aj do života. Chladničku zbavujeme pachov napríklad miskou s jedlou sódou, ktorá ich dokáže absorbovať. Zaistime, aby nikde zbytočne nekvapkala voda, s ňou totiž majú tendenciu odchádzať aj naše financie.

Zbavujme sa odpadkov, aby sa nehromadili v byte. Inak sa u nás budú hromadiť aj rôzne druhy „psychického“ odpadu. Negatívnu energiu v kuchyni vytvára okno nad šporákom, záchod alebo posteľ na spoločnej stene so šporákom, tmavá farba stien, viditeľne vystavené nože a zlé osvetlenie. Na nápravu okna nad šporákom doňho zavesme brúsenú kryštálovú guľu, aby sme svoj výhľad rozšírili a rozptýlili tak nežiadúcu energiu.

Malý priestor zväčšíme použitím zrkadiel, alebo do stredu kuchyne zavesme brúsenú kryštálovú guľu. Pri kombinácii záchod – šporák, zavesme za šporák zrkadlo o jeho šírke a čelom k nemu. Jasné svetlo je vynikajúce, ostré pôsobí negatívne. Najvhodnejšou farbou pre kuchyňu je biela farba. Nože ponechané viditeľne na očiach symbolizujú nehody. Odkladajme ich do drevenej formy alebo do zásuviek. Ak nám niekto podaruje či kúpi niečo ostré, napríklad vreckový nôž či otvárač na víno, zlý účinok daru zrušíme, ak si predmet symbolicky hneď kúpime za malú bankovku alebo mincu.