Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

Harmonizácia os. rastu px px px

  ŽIVEL VODA ROZVÍJA KOMUNIKÁCIU                            

px px
Obrázok

Energetickú kvalitu prírodných živlov drevo, oheň, zem, kova voda nachádzame aj v ľudskom správaní. Pozorovaním seba asvojho okolia určite objavíme konkrétne podobnosti medzi živloma svojimi vlastnosťami či životným štýlom.

Aj posledný zo živlov – voda nám do života prináša ďalšie dôležité energetické kvality. Pociťujeme ich v zime, uprostred tmavej a mrazivej noci.Prirodzený cyklus živlov sa zdá byť na konci a my sa v tieto zimné a pochmúrnedni cítime akoby bez života. Pod povrchom zeme a ľadmi vôd všakprebiehajú veľké zmeny a energia života čaká na príchod jari a slnka.

Voda predstavuje nepostrádateľnú súčasť ľudského života, pretože je nositeľkou všetkých informácií v bunkách. Čo sa týka ľudí priradených k živlu voda, prekypujú múdrosťou a sociálnou interakciou. Neustále v pohybe ako voda, majú veľký zmysel pre komunikáciu, čo ich predurčuje venovať sa charitatívnej činnosti. Ak je ich vzťah k rodine a predkomnenarušený, žijú a pracujú v rovnováhe. Vtedy sú i maximálne odvážni a s výbornou koncentráciou pamäte dosahujú svoje ciele.Stres,  ťažká fyzická a duševná činnosť odčerpávajú ich energiu.Pozor by si mali dávať aj na ochladzovanie krížovej oblastitela v studenom počasí. Oslabujú sa tak obličky, močový mechúra kosti. Masáže a cviky majú byť zamerané na precvičovanie a posilňovanie chrbta a správne držanie tela. Masírujeme kosti náchylné na artritídu, pričom tlak by mal byť silný a hĺbkový.

Žena – voda je vo svojej podstate veľmi neistá a zraniteľná.Vyhovuje jej preto muž – ochranca, a zároveň taký, ktorý jej ponechá možnosť na sebarealizáciu. Muž – voda sa vie zamilovať do pekne vyzerajúcich žien, ktoré ho dokážu ľahkozvábiť z cesty svojich predsavzatí. No len zriedka má pocit, že je milovaný a akceptovaný. Hrá takú úlohu, aká sa od neočakáva, a preto potrebuje skúsenú partnerku. V prostredí podnecujú komunikáciu napríklad predmety nepravidelných tvarov, modrá, čierna farba, akváriá, fontánky, sklo. Alebo môžeme prvok vodu zaktivizovať zatelefonovaním niekomu, s kým sme nehovorili dlhú dobu. Inštitúcie, zaoberajúce sa prínosom  myšlienok – vydavateľstvá, umelecké galérie, reklamné agentúry a vysielaciestanice, spoločnosti so spracovávaním dát, počítačovou terminológiou, ropné rafinérie, pivovary, firmy zainteresované plavbou po mori, rybárstvom, plachtením, stavbou lodí a podobne, predstavujú pre človeka stretnutie sa so živlomvoda v pohybe.

Nepohyblivá alebo stojatá voda zasa naopak hovorí o ľudskej neschopnosti čosi vyriešiť. Vtedy má človek veľmi úzky pohľad na vec a je nerozvážny. Na obnovenie životnej silya jasnejších myšlienok postavme pred spaním vedľa postele dózu s čistou vodou. Ráno ju odstráňme a opakujme do dosiahnutia rovnováhy v myslení. Alebo sa jednoducho poprechádzajme po daždi, aby sme zo seba spláchli všetku „nečistotu“. Ak máme pocit, že je vody v prostredí príliš veľa, pridajme kvety, lebo drevo je s vodou v harmónii.Alebo použime keramiku, zem vodu zastavuje a z časti ukľudňuje jej silné vibrácie. Voda je vzácnou esenciou, ktorá obnovuje našu životnú energiu. Čo vy na to?