Dnes je  12.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

Harmonizácia os. rastu px px px

  ŽIVEL KOV UČÍ SEBADISCIPLÍNE                            

px px
Obrázok

Na ľudskú psychiku pôsobí mnoho faktorov. Medziiným aj farby, materiály a tvary, ktoré sú súčasťou náuky o energetických vibráciách živlov drevo, oheň, zem, kov a voda.

Za pomoci živlov sa pozitívne nalaďujeme na dokonalosť prírody. Alebo naopak, rozlaďujeme, pretože záleží na vyváženom vzťahu energie živlov. Vyváženosť pozorujeme pri striedaní živlov v energetickom kruhu. Rast vnímame na jar, vládol živel drevo. Oheň, typický pre leto, vystriedala jeseň so živlom zem. Tá poskytuje pevnú pôdu pod nohami, aby sme problémy riešili s väčšou stabilitou. Naše poznanie sa tak zhmotňuje do pevných základov a nemenných spôsobov správania, typických pre živel kov.

V prírode kov charakterizuje neskorý jesenný večer. Slnko sa stráca za obzorom, mieri na západ, akoby so sebou zobralo všetku energiu. Tá sa začína hromadiť v zemi, kde prebiehajú procesy kontrakcie, redukcie a tlaku, ktorý mliaždi a lisuje minerály. Z nich sa vytvárajú nerasty, kovy a rudy.

O ľuďoch narodených v tomto živle možno povedať, že pozerajú na seba a na okolitý svet výlučne cez svoje okuliare. Druhým predkladajú vlastnú predstavu o sebadisciplíne a morálnych pravidlách, ako jedinú a správnu alternatívu. Energeticky sú v rovnováhe vtedy, keď sú vysporiadaní s minulosťou. V opačnom prípade sa to odrazí aj na ich zdraví. Trpia zápchou, poruchami dýchania, stuhnutými kĺbmi, zlým krvným obehom a rôznymi zábranami. Ak sú v pohode a pripravení na budúcnosť, ich pokožka je čistá. Sebavedomí, novátorskí, disciplinovaní, komunikatívni, majú príkladný vzťah k otcovi. Po citovom napätí zostávajú nedôverčiví, melancholickí, opatrní a rozžialení. Stávajú sa osamelými a len veľmi ťažko prijímajú pomocnú ruku. Zostávajú dogmatickí, aj keby im pomoc a zmena prospeli. Nezanedbateľným u tohto živlu je dokonalý vzťah medzi nádychom a výdychom, pretože tu ide o neustály boj medzi prijímaným a vylučovaným v tele. Povzbudzujúcimi môžu byť masáže brucha v smere hodinových ručičiek. Dobré je masírovať sedacie svalstvo v rytme s hlbokým dýchaním, obnovuje sa stratená energia.

Muž – kov je sebavedomý, ctižiadostivý a úspešný, vo vzťahu stredobodom pozornosti. Povinnosťou každej ženy, podľa neho, je počúvať a prispôsobovať sa jeho náladám. Málokedy si prizná omyl, čo z neho robí „tvrdého“ chlapa. Žena narodená v živle kov má v sebe obrovský náboj príťažlivosti a je pre ňu samozrejmé, že v partnerstve určuje presné pravidlá hry. Svoj život zasväcuje skôr kariére ako rodine, čo nemusí vyhovovať citlivejšiemu partnerovi.

Prostrediu dodáme nádych kovu doplnkami v tvare oválu alebo kruhu. Klenby, arkády, polkruhy, hrady a zámky, mince, pretkávané látky bielej, striebornej, zlatej farby, biele ľalie, kovový nábytok, tepané predmety, umožňujú zamerať sa a úplne koncentrovať na plnenie životných úloh. Vyskúšajme posilniť prednosti kovu nosením prsteňa na pravej ruke u ženy a na ľavej u muža.