Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

Harmonizácia os. rastu px px px

  IMIDŽ ČLOVEKA PODĽA FENG ŠUEJ                            

px

Osobné feng šuej pracuje so živlami, ktoré charakterizuje farba, tvar, svetová strana či ročné obdobie. Tieto atribúty sa podieľajú i na dotváraní celkového imidžu človeka.
Aj živly naznačené tvarom nášho tela, ktoré sa s vekom mení, by sme mali mať zladené podľa produktívneho cyklu živlov. Ak máme napríklad trojuholníkový tvar postavy, hore úzku a dole objemnejšiu časť, nosme odevy obdĺžnikových tvarov.
Obdĺžnik – tvar dreva produkuje oheň, ktorý má trojuholníkový tvar. Pri nákupoch si preto pamätajme svoj živel a využívajme jeho kvality.

Obrázok

Naša stavba tela a všetko, čo nosíme, má v sebe symboliku piatich živlov: drevo, oheň, zem, kov s voda. Príliš veľa prvkov z jedného živlu vytvára deštruktívne vyžarovanie. Oblečenie má spĺňať aj konkrétne spoločenské kritéria, nezabúdajme na to.

Kombinujeme živly v produktívnom cykle, farby a doplnky taktiež.

Odevy s pásikmi a obdĺžnikové tvary sú vhodné pre tých, ktorým prislúcha živel drevo.


Šaty v línii A a tvaru trojuholníka môžu nosiť ľudia narodení v živle oheň.

Živel zem predstavuje štvorcové tvary odevov.

Oblé tvary a kruhy sú typické pre kov, vlnité pre živel voda.

Zaujímavé je kombinovanie vzorov a farieb. Pásiky v odtieňoch červenej a gaštanovej farby na modrom alebo čiernom podklade sú pekné, biele pásiky na modrej látke taktiež. Zle pôsobia biele pásiky na zlatej a striebornej látke. Zelené na čiernom alebo modrom podklade  sú vynikajúce a na červenej látke znamenajú úspech. Bodky najlepšie vyniknú v zlatej, striebornej a bielej látke, priaznivé sú na béžovom či zemitom podklade. Štvorce a pepito mimoriadne ladia s červenou, žltou, bielou farbou, no neodporúčajú sa na modrom, čiernom a zelenom podklade.

Nosením šperkov vzniká produktívny cylkus živlov, pretože kamene predstavujú živel zem a kov – to je zlato, striebro, platina. S ozdobou to nepreháňame. Príliš veľa kovu „zabíja“ ľudí narodených v živle drevo, sekera rúbe drevo. A čo naše vlasy? Dlhé zvlnené naznačujú vodný živel. Ak máme štíhlu a vysokú postavu, je to dobrá feng šuej kombinácia. Dlhé vlasy a kostým v čiernej, modrej alebo purpurovej farbe tvoria veľa vody a nevyvážený stav.

Ľudia s nízkou, územčistou postavou - živel zem v kostýme bielej farby v živle kov, vyzerajú harmonicky. Odev s rovným strihom u nich tvorí nadbytok živlu zem. Účes do tvaru kruhu, čo je živel kov, pri obdĺžnikovej tvári so živlom drevo, nie je vhodný. Pri oválnej tvári ide o spojenie kov a oheň, čo taktiež nie je vhodné.

Špinavý a otrhaný odev, aj domáci komplet, prinášajú zlé vibrácie. Ráno si čím skôr  vyzlečme pyžamo. Vyprané prádlo nevyvesujme na noc vonku. Priťahuje to vraj zatúlaných duchov. A chceme, aby nás cez deň otravovali?