Dnes je  12.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

Harmonizácia človeka px px px

  LÁSKA A PARTNERSTVO PODĽA FENG - ŠUEJ                            

px

HARMONICKÉ PRÚDENIE ENERGIE – PRINCÍP ŠŤASTNÉHO ŽIVOTA

Obrázok

I keď predstavy o šťastnom živote sa u ľudí v súčasnej „elektronickej“ spoločnosti rôznia, mnohí si práve preto uvedomujú ničím nenahraditeľné puto s lonom prírody. Na tomto princípe funguje i celé učenie, metóda, pomôcka, umenie feng – šuej. Vzniklo na základe dokonalého prieniku do ľudskej psychiky a dennodenne potvrdzuje odraz prírodných živlov v každom z nás. Feng - šuej nám dáva šancu lepšie pochopiť seba a svojich najbližších. A k tomu potrebujeme to, aby prúdenie energie v našom prostredí bolo voľné a bez prekážok. Niekedy postačí vpustiť do bytu čerstvý vzduch alebo príjemnú hudbu, či zapáliť vonnú sviečku alebo tyčinku. Najnebezpečnejším pohlcovačom pozitívnej energie sú ostré hrany stien a predmetov, množstvo zbytočného haraburdia, ktoré skladujeme s pocitom, že sa nám raz zíde. Iba tam, kde životná energia voľne prúdi je rast, vývoj a prosperita. Pozrime sa teraz spoločne na prostriedky feng – šuej, ktoré nám pomôžu pri tvorbe šťastného partnerstva, naplneného láskou, duchovným aj fyzickým rastom.

IDEÁLNE UMIESTNENIE SPÁLNE

Naše šťastné partnerstvo je závislé na správnom umiestnení spálne. Po vchode a mieste umiestnenia sporáka, je izba partnerov najdôležitejším miestom v našom prostredí. Tu trávime čas odpočinku, spoločné intímne chvíle.

Mnohí z nás si zamieňajú spálňu s pracovňou, telocvičňou a tým, čo s ňou nemá vôbec nič spoločné. Mali by sme sa vrátiť k pôvodnému účelu a využitiu spálne. Odporúčame túto izbu umiestniť čo najďalej od vchodu, do zadnej časti bytu, domu. Usporiadanie hneď pri vchode a nad garážou prináša nezdravé spanie. Ideálna je západná, severozápadná, východná alebo juhovýchodná svetová strana.

KAM S MANŽELSKOU POSTEĽOU

Miestnosť na spánok nech je vzdušná, bez zbytočností,  množstva nábytku, hluku. Mala by navodzovať pokoj, príťažlivosť a príjemnú atmosféru. Nechoďme do tejto oblasti ak sme nešťastní, nervózni, nazlostení.

Na kvalitu našej psychiky a fyzickej sily pôsobí správne umiestnenie postele. V prípade, že ju máme čo najďalej a uhlopriečne oproti dverám tak, aby sme na ne videli, urobili sme správne. Neodporúčame ležať nohami ku dverám, feng –šuej to považuje za pozíciu rakvy. Postel by mala byť pri stene- silná pozícia, ale nie pod oknom, kde sme vystavení prievanu a necítili by sme bezpečie. Trámy nad posteľou vytvárajú negatívnu energiu. Zhotovme si baldachýn alebo dajme posteľ tak, aby stála súmerne s trámami. Najvhodnejším materiálom na výrobu postele je drevo, ktoré je teplým materiálom. A k tomu, v podporujúcom cykle živlov tvorí oheň – symbol lásky, vášne a romantiky. Kov, mosadz a zliatiny urýchľujú pohyb energie čchi, čo prináša nepokojný spánok. Názory na správny smer umiestnenia postele sa líšia. Záleží na tom, ktorú oblasť vo svojom živote potrebujeme posilniť ( kariéru, rodinu, vzťahy, zdravie, bohatstvo). Majster feng - šuej Johndennis Govert je toho názoru, „že severojužná poloha bez narušenia ďalších princípov umiestnenia postele zabezpečuje to, že naša telesná os je rovnobežná so zemskou“. Ak sa posteľ nachádza medzi oknami, zavesme do tohto priestoru kryštáľovú guľu, zvonkohru na červenej niti s dĺžkou násobku čísla deväť, pretože červená farba a číslo deväť sú šťastnými a predstavujú silný energetický potenciál.

DOPLNKY DO SPÁLNE

Pri výbere nábytku, kobercov, svietidiel a ostatných bytových doplnkov by sme sa mali vyvarovať takým, ktoré sú zdrojom negatívnej energie, majú ostré hrany a tvary, sú v konflikte s naším živlom a živlom partnera. Nevhodnými sú postele, ktoré už pred nami niekto používal. Buďme opatrní, nevieme aká energia sa v nich ukrýva. Postele so zásuvkami používame výlučne na odkladania perín, pyžama a vecí spojených so spaním. Vhodné je mať pod posteľou voľný, vzdušný priestor. S odkladacím priestorom a skriňami to nepreháňajme. V šatníkoch udržiavajme čistotu a poriadok. Osvetlenie za pomoci sviečok je romantické, prirodzené. Celkovo v spálňach používame intímne, odpočinkové svetlo. Rastlinky sú vynikajúcim spoločníkom, dodávajú nám čerstvú energiu. Vhodný je brečtan, krotón a aby sme do spálne vniesli vitalitu, jeden kvet umiestnime pri vchode do izby, druhý vedľa postele alebo pri okne. Farba spálne, pokrývok a ostatných doplnkov by mala napomáhať posilňovať živel, ktorý majú partneri vo svojom znamení. Ak sme napríklad narodení v živle ohňa, tak motív vody, ktorá nás v deštrukčnom cykle ničí, použime len symbolicky. Medzi najlepšie farby na omaľovanie stien patria ružová, broskyňová alebo svetlo zelená. Vyvarujeme sa tmavým farbám, hustým nariaseným záclonám a závesom, ťažkým tkaninám, zrkadlám, ostrým predmetom. Zrkadlá sú diskutabilnou problematikou feng - šuej. Môžu byť výborným nápomocným priateľom, no v spálniach sa neodporúčajú, aby nás zbytočne neobťažovali zatúlané duše. Zrkadlo podľa feng šuej narúša intimitu partnerov a môže mať vplyv i na rozpad manželstva.

HARMONICKEJŠIE PARTNERSTVO

Používanie vonných olejov na romantickú  partnerskú masáž, sviečok pre intímne chvíle, príjemnej relaxačnej hudby pozná každý z nás. V spálni by malo dominovať číslo dva,  symbolizuje pár. Do kúta partnerstva v každej miestnosti umiestnime obrázok s motívom napr. dvoch milujúcich sa ľudí, dve sviečky, dve sošky a podobne. Vášeň posilňuje ružová, červená aj broskyňová farba. Osviežujúco pôsobí čerstvé granátové jablko so silou plodnosti. Čerstvé pivónie nádherne voňajú a majú okúzľujúcu ružovú a ciklamenovú farbu. Manželská posteľ zvykne mať partnerské lôžka a matrace oddelené. Táto medzera sa môže prejaviť aj v partnerskom vzťahu. Umiestnime preto po dohode s partnerom červenú látku o dĺžke postele medzi matrace a podsadu.

TRIK PRE MANŽELOV

K harmonizovaniu potrebujeme jednu fotku vlastnú a partnerovu, dlhú červenú stuhu v celku. Dĺžku určíme tak, že vynásobíme šírku obrázku stokrát. Fotografia o šírke piatich centimetrov potrebuje stuhu veľkú piatich metrov. Potrebujeme ďalej veľkú červenú obálku, prípadne bielu nafarbíme na červeno. Fotografie umiestnime tvárou k tvári a na zadnú stranu partnerovej fotky napíšeme svoje celé meno a slovo manželstvo a  urobíme to aj opačne. Za svitu mesiaca previažeme fotky stuhou deväťdesiatdeväťkrát s predstavou, aký sme  ideálny pár. Fotografie vložíme do obálky, obálku položíme pod svoj vankúš a spíme na nej deväť nocí. Na desiaty deň vezmeme obálku k tečúcej rieke a vhodíme ju tam. Alebo jednoducho„pochovajme“ obálku v záhrade, najlepšie v zóne partnerstva. Súčasne tam môžeme zasadiť napr. Strom s plodami. Tým harmonizovanie ešte viac posilníme. Predstavujme si, že naše manželstvo vzniká v nebi a potrvá na večnosť.

Majstri feng-šuej tvrdia, že akékoľvek posilnenie pomáha. Záleží na našej vnútornej zainteresovanosti a viere, že všetko šťastie je jedine v našich rukách.