Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  ZÁPCHA, ALERGIA, HEMOROIDY – NEPRÍJEMNÍ SPOLOČNÍCI  

px

Potrava je pre človeka základným zdrojom energie. Odpadové látky, ktoré pri jej trávení vznikajú, je potrebné z tela pravidelne vylučovať. O túto dôležitú funkciu, ale aj o vstrebávanie vody, sa stará hrubé črevo. Posúva zvyšky nestrávenej potravy do konečníka a nakoniec mimo organizmus a plní tak ochrannú úlohu pred vírusmi, baktériami a plesňami. Pravidelné vyprázdňovanie považujme za základ dobrého imunitného systému, zdravia a celkovej vitality. Alarmujúcou je štatistika o pribúdajúcom počte ľudí s problémami hrubého čreva a jeho párovým orgánom – pľúcami. Rizikovými skupinami sú predovšetkým fajčiari, ľudia so zlými stravovacími návykmi a tí, ktorí majú chronicky oslabené tráviace orgány. Pre zlepšenie funkcie a čistoty čriev a prevencie pred alergiou, plynatosťou, hemoroidmi, zápchou, divertikulózou, ulceróznou kolitídou, je okrem stravy bohatej na vlákninu, užívanie bylín obsiahnutých v prípravku Intocel, Sagradin, Baktevir, Nervamin, Viraimun a Gerocel kapsule, z čajov Wendita calysina a Maytenus ilicifolia.

Hrubé črevo a imunita

Činnosť hrubého čreva, z duchovného pohľadu, to sú hlavne naše prežitky, vzťah k materiálnemu bytiu a fixácia na starých nepotrebných myšlienkach. Dôsledkom môžu byť zápaly a porucha peristaltiky čriev, zrasty, nádory. S nerovnováhou v oblasti hrubého čreva sa spájajú aj bolesti a sucho v krku, senná nádcha, výtok a krvácanie z nosa, angína, zápal hrtanu, hltanu, priedušiek. Kožné ochorenia, zvýšená kazivosť a precitlivenosť zubov, neuralgie trojklanného nervu, potiaže s otáčaním hlavy do strán, bolesti šije, paží, lakťov, ramien, poruchy sluchu, alergie, zlá kvalita slizníc, sú tiež prejavom nedostatočnej energie v hrubom čreve. Najtypickejším ochorením u ľudí je zápcha, tá chronická vedie k zvýšenému riziku rakoviny konečníka a hrubého čreva. Rizikom zostáva nedostatok pohybu, málo vlákniny v strave, časté užívanie diuretík a laxatív, niektoré endokrinologické a neurologické ochorenia, metabolické stavy. Používajme každý deň dostatok ovocia, zeleniny, sušené slivky a figy, mleté ľanové semienko, probiotiká, obmedzme mliečne výrobky, nadmieru kofeínu, sladkosti. Intocel, kapsule Gerocel bioenzym a Viraimun kapsule, regenerujú črevnú stenu a bránia tak prieniku plesní a baktérii do krvi. Maytenus ilicifolia a Burrito čaj preventívne pomáhajú pri zápche, hemoroidoch, laktóznej intolerancii a mnohých ďalších funkčných problémoch v hrubom čreve, www.diochi.sk

Ulcerózna kolitída je nešpecifický zápal

Ulcerózna kolitída je závažné chronické nešpecifické zápalové ochorenie sliznice konečníka a hrubého čreva. Môže sa prejaviť krvou v stolici, krvácaním z konečníka, Vo veľkom percente pomáha úprava stravy a lieky, 25 % postihnutých ľudí však potrebuje chirurgické riešenie problému. Ochorenie spôsobuje genetické pozadie, oslabený imunitný systém, stres, infekcie tráviaceho traktu, veľa bielkovím živočíšneho pôvodu a nasýtených tukov v strave. Je potrebné obmedziť používanie kávy, alkoholu, polotovarov, konzerv, cukru, sýtených nealko nápojov, vyprážané jedlá, dráždivé solené a pikantné jedlá. Konzumácia jedál pripravovaných na pare, dusením a hlavne s veľkým obsahom vlákniny, sú najideálnejšie. Z bylín je vhodná rasca, bazalka, rozmarín, majoránka, pažitka, oregano. Z vitamínov uprednostňujme A, B – komplex, C, D, K, zinok, selén, horčík, vápnik, z prípravkov Diochi, Viraimun kapsule. Obsahom betaglukánov aktivizujú celý rad imunitných reakcií a pôsobia ako prevencia proti nádorom.

Príčina divertikulózy neznáma

Divertikulóza je ochorenie, pričom divertikul je malý výčnelok črevnej steny, ktorý vzniká tlakom zvnútra v oslabenom mieste. V podstate ide o malý pruh v stene tráviaceho traktu a najčastejšie ho diagnostikujú v hrubom čreve, no môže vznikúť aj v pažeráku, žalúdku, tenkom čreve. Zápcha a namáhavá stolica, pocit stuhnutia a kŕče v ľavej spodnej časti brucha, hnačky sú prejavmi divertikulitídy. Môže sa objaviť teplota, zvracanie až prasknutie zapáleného divertikula, kedy je nutné vyhľadať lekára. Špeciálnou podporou pri liečbe divertikulitídy je aktivované drevené uhlie, probiotiká, mätový čaj, čili aspoň štvrtina čajovej lyžičky dvakrát denne, mrkvová šťava, dostatok tekutín a pravidelné vyprázdňovanie, fyzická aktivita, relaxačné dychové cvičenia na uvoľňovanie kŕčov v brušnej dutine. Pri týchto a podobných problémoch skúsme preventívne užívať prípravok Intocel a Sagradin, ktoré majú v regeneračnej Sfére Diochi najvyššiu pozíciu. Vista clear, Viraimun, a Gerocel bioenzyms kapsuly majú výbornú regeneračnú schopnosť pri črevných a bakteriálnych zápalových procesoch v organizme, starajú sa o pravidelné vyprázdňovanie čriev a vylučovanie toxických látok z tela.

Hemoroidy chronickým javom

Vyhnúť sa hemoroidom je v dnešnej uponáhľanej dobe dosť náročné. Vyskytujú sa prevažne u populácie nad päťdesiat rokov a ide o varikózne rozšírené úseky žilového systému v okolí konečníka. Hemoroidy môžu byť vnútorné aj vonkajšie a sprevádza ich poväčšine častá zápcha, obezita, sedavé zamestnanie, Crohnova choroba, syndróm dráždivého hrubého čreva, rakovina konečníka, zápalové procesy v malej panve, nádorové ochorenia. Prejavmi zvyknú byť krv a hlien v stolici, pocit tlaku, plnosti a hmatateľné hrčky v oblasti konečníka, svrbenie, praskliny v oblasti ritného otvoru. Pomôckou na nápravu problému zostáva pokojné a pravidelné stravovanie, vyhýbanie sa hladu a prejedaniu, rafinovaným potravinám, alkoholu, mliečnym a močopudným potravinám. Zvýšme pitný režim, vhodná je teplá voda s citrónovou šťavou pred jedlom na podporu trávenia. Preferovaná črevná sprcha sa odporúča preventívne u úplne zdravých jedincov. Okrem toho je potrebné ju opakovať niekoľko dní po sebe a niekoľkokrát do roka. U ľudí, ktorí trpia vyššie uvedenými problémami, črevná sprcha predstavuje narušenie črevnej mikroflóry, peristaltiky, biochemickej rovnováhy a môže dôjsť aj k poškodeniu zdravia.