Dnes je  19.08.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  PROBLÉMY POHYBOVÉHO APARÁTU V ZIMNOM OBDOBÍ  

px

V zime ľahšie ochorieme nielen na chrípku a angínu, ale trpí aj celý pohybový aparát. Podľa tradičnej čínskej medicíny, tento orgánový systém podlieha vláde obličiek a močového mechúra. Pod ich vplyvom sú nielen kĺby a chrbtica, ale aj vlasy, nechty a pokožka. A nakoľko je prevencia lepšia ako liečba, odporúčame preventívne užívanie prípravkov Diochi. Na unavené a bolestivé kĺby okrem kvapiek Diocel, Gerocel, Venisfér, a kapsulí Deviral, Supracid, Vista clear a Viraimun, vyskúšajme novinku – krém Diocel artrizone. Vyznačuje sa silným anestetickým efektom a aktívnym kyslíkom. Má antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové, analgetické účinky na organizmus. Krém bez chemických konzervačných látok urýchľuje regeneráciu pokožky a postihnutých miest. Diocel artrizone je vynikajúcim balzamom na pokožku a doplnkom k prípravkom na regeneráciu pohybovej sústavy.

Nepríjemné bolesti chrbta

Na bolesti kolien a chrbtice trpí asi osemdesiat percent obyvateľov vyspelého sveta. Veková hranica pacientov s týmto ochorením sa alarmujúco znižuje. Bolesť chrbta nie je ochorenie, ale príznak, ktorý môže mať najrôznejšie príčiny. Najčastejšie sa bolesť prejavuje v oblasti bedrovej, potom v oblasti krčnej a v menšej miere v hrudnej oblasti. Na začiatku ochorenia sa bolesti v chrbte objavujú pocitom stuhnutosti alebo napätím. Ak sa problém nerieši, objavujú sa prudké bolesti a ochorenie vyžaduje dlhšiu liečbu. Bolesti v chrbte môžeme pociťovať aj pri ochoreniach, ktoré sa priamo netýkajú "chrbtice", napríklad obličková kolika, infarkt myokardu, urologické problémy, predmenštruačný syndróm. Časté sú, a to hlavne u žien, cystitídy – zápaly močového mechúra, močovej trubice, alebo vážnejším problémom je pyelonefritída – zápal obličkovej panvičky. Týmto ochoreniam predchádzame správnou hygienou, dostatočným pitným režimom, udržiavaním správnej črevnej mikroflóry. Okrem dostatku ovocia, zeleniny a potravín udržiavajúcich neutrálne pH v organizme, pri akútnych stavoch jeme hlavne čučoriedky, brusnice a černice, pijeme zápar z petržlenovej a zelerovej vňate, cesnakový čaj, vnútorne užívame podľa individuálnej potreby kvapky Diocel, Androzin, Estrozin, kapsule Vista clear a Supracid www.diochi.sk . Z čajov uprednostňujeme Černohlávok obyčajný, Smilax lekársky, Achyrocline satureioides.

Močové kamene alebo urolitiáza

Močovými kameňmi sú muži postihnutí častejšie a ich prítomnosť v močovom mechúre, obličkách alebo močovode vzniká na základe vrstvenia soli na kryštalické jadro. Kamene vznikajú hlavne kvôli zvýšenému vstrebávaniu vápnika v tenkom čreve, sedavým zamestnaním, infekciami, črevným ochorením, chemoterapiou, užívaním niektorých diuretík a vitamínov, napríklad vitamínu D,C, vápnika, fosfóru. Špeciálnou podporou je dostatok tekutín, obmedzenie cukru, soli, živočíšnych potravín, mliečnych výrobkov a potravín bohatých na oxaláty – špenát, rebarbora, orechy, čierny čaj, jahody, strukoviny. Z prípravkov Diochi, ako prevenciu, odporúčame pravidelné užívanie prípravkov Intocel, Diocel, Diocel biominerál, Sagradin kvapky, Gerocel, Supracid a Viraimun kapsule. Stravu obohaťme o kyselinu listovú, horčík, pyridoxín, zinok, zvonku obličky, kolená a kĺby natierame protizápalovým krémom Diocel artrizone. Pri akútnych bolestiach radšej kráčame, podporuje to pohyb kameňa do močových ciest a močového mechúra, teda mimo organizmus. Zo stravy by sme mali vylúčiť kofeín, soľ, citrusy a alkohol.

Príčiny tlaku v krížoch sú viaceré

Bolesti v krížoch, v rámci degeneratívnych ochorení, sa objavujú skôr u starších pacientov, a to hlavne v rámci pokročilej osteoporózy a artrózy. Ďalšími príčinami môžu byť nadváha, veľmi ťažká práca a zápalové kĺbové ochorenia. Iliosakrálny syndróm vyplýva z blokovania krížovo-bedrových kĺbov spôsobeného preťažením, uvoľnením, respektíve je spôsobený reflektoricky pri ochoreniach medzistavcových platničiek. Existuje aj funkčná bolesť v krížoch, ktorá vzniká nesprávnym držaním a chybným zaťažovaním. Pri Bechterevovej chorobe je pre prognózu rozhodujúca včasná diagnóza. Terapeuticky stojí v popredí fyzikálna terapia s posilňovaním chrbtového svalstva, slúžiaca na prevenciu proti typickému vychýleniu a stuhnutiu chrbtice ako aj na prevenciu proti bolestiam. Fyzioterapeutické možnosti sú veľmi rôznorodé. Siahajú od aplikácie tepla – napríklad pomocou bahenných zábalov – cez manuálnu terapiu na vyriešenie blokácie a na uvoľnenie svalov až po liečbu reflexných zón, podvodnú gymnastiku, liečbu krátkymi vlnami a liečbu ultrafialovými lúčmi resp. liečenie stimulačným prúdom.

Reumatické ochorenia sú mnohotvárne

Slovo reuma pochádza z gréckeho slova a znamená tečenie a prúdenie. Pôvodne slovo opisovalo plynulú a ťahavú bolesť, ktorá pri tomto ochorení vzniká. Ako reumatické ochorenia sa všeobecne označujú tie, ktoré sa prejavujú na pohybovom aparáte, na kĺboch, šľachách, svaloch a spôsobujú tam bolesti. Avšak pri mnohých reumatických ochoreniach môžu byť taktiež postihnuté aj vnútorné orgány alebo aj nervový systém, koža alebo oči. Zápalové reumatické ochorenia sú mnohotvárne. Okrem toho je možné pri správnej terapii zabrániť čiastočne životu nebezpečným formám reumy, s účasťou vnútorných orgánov alebo s postupným poškodzovaním zapálených kĺbov. Napríklad na reumatických problémoch ramien sa podieľajú predovšetkým šľachy, kĺbové puzdro a kĺbový maz. Na ramennom pletenci sa spolu funkčne podieľa osem kĺbov, podľa toho môžu pri bolestiach v ramene zohrávať úlohu poškodenia rôznych štruktúr. Ako príčina bolestí ramena prichádzajú do úvahy funkčné, degeneračné, traumatické a zápalové zmeny, tumory, neurologické a cievne ochorenia alebo kĺbové problémy. K pocitu bolesti na ramene môžu okrem toho viesť aj ťažkosti krčnej chrbtice a preto sa musia ako možná príčina zohľadniť. Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny, ramená podliehajú energetickej dráhe hrubého čreva a pľúc. Okrem krémov Diocel artrizone a Panaderm s protizápalovými účinkami, užívame kvapky Intocel, Gerocel a Deviral kapsule, pretože byliny obsiahnuté v týchto prípravkoch v maximálnej miere regenerujú zablokované energetické dráhy.