Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  JESEŇ - REGENERÁCIA ŽALÚDKA, PANKREASU A SLEZINY  

px

Príroda pre človeka predstavuje spôsob, ako pochopiť prepojenie ľudských orgánov s energiou zeme, slnka, vzduchu, vody, potravy a ďalších dôležitých atribútov pre život. Porušenie tohto vzťahu prináša so sebou skôr či neskôr disbalanciu na fyzickej aj psychickej úrovni. Jesenné ranné hmly, vlhko, vietor a menej slnka, oslabujú hlavne činnosť žalúdka, sleziny a pankreasu. Práve na jeseň majú ľudia najviac vyčerpané tieto orgány vírusmi a baktériami. Okrem chorôb žalúdka, sa v jeseni môžu "ozvať" stavy úzkosti, únava, nervové vypätie, prílišné premýšľanie. Pri problematickom trávení aj zlej nálade odporúčame doplniť jedálniček o potraviny bohaté na esenciálne mastné potraviny, tmavolistovú zeleninu, vitamín A, C, zinok, prípravky Astomin, Supracid, Cytonic, Nervamin, čaj Maytenus ilicifolia a Citronella, ktoré detoxikujú a regenerujú tráviaci a črevný trakt .

Žalúdok - životne dôležitá energia

Žalúdok je dutý orgán a jeho stenu tvoria svalové bunky, sliznica a žľazy, ktoré produkujú tráviace enzýmy a ochranný hlien. Orgán plní funkciu rezervoáru potravy, mechanické a chemické spracovanie potravy a jej posun do ďalších tráviacich orgánov. Problémy a situácie, ktoré nás trápia a nevieme ich dlhodobo vyriešiť, oslabujú žalúdok. Bolesti a sucho v krku, poruchy hrtanového svalstva, koktavosť, bolestivé stúpanie chladu v lýtkach, rozpínanie brucha a sklony k búšeniu srdca, ale aj afty na perách, krvácanie z nosa, neschopnosť pokrčiť nohy, problémy so zatváraním a otváraním viečok, šklbanie v kútikoch úst, naznačujú možné energetické poruchy žalúdka. Neznášanlivosť prítomnosti ľudí, pohľad na oheň, ľakanie pri úderoch na drevené predmety, pobyt v miestnosti so zatvorenými dverami a oknami, strhávanie šiat zo seba, patria medzi psychické poruchy spôsobené ochoreniami žalúdka. Poškodenie sliznice žalúdka môže byť prechodné, plytké a sliznica sa rýchlo hojí. Pri prasknutí – perforácii žalúdočnej sliznice – vredoch, ide o dynamický a nebezpečný proces. Rizikom, okrem potravín s obsahom dusíka, stresu, fajčenia, protizápalových liekov, môže byť aj mikroorganizmus, Helicobacter pylori, pri ktorom odporúčame Vista clear kapsule, www.diochi.sk

Ochrana pankreasu sa vyplatí

Pankreas je podlhovastým, mäkkým a veľmi dôležitým párovým orgánom žalúdka a spolupracuje s ním na tvorbe enzýmov a alkalickej šťavy. Tá obsahuje enzým amylázu, chymotrypsín, lipázu a neutralizuje zbytky žalúdočných štiav. Enzýmy pankreasu pôsobia ako chemické nože, ktoré ďalej štiepia škroby, tuky a bielkoviny. Dva hlavné hormóny pankreasu, inzulín a glukagón, riadia hladinu a reguláciu cukru v bunkách a jeho vyplavovanie z uložených zásob do krvi a celého tela. Ochorenie pankreasu – pankreatitída sa môže vyskytnúť ťažobou po nadmernom požití alkoholu, tukov, cesnaku, papriky. Prejavuje sa nafukovaním, "mastnou" stolicou, napínaním na vracanie, úbytkom hmotnosti. Liečba je veľmi náročná, mnohokrát bez väčšej šance na záchranu života. Akútny zápal vyžaduje okamžitú pomoc lekára, chronický stav sa rieši úpravou stravy, ktorá by mala byť bohatá na pitný režim, komplexné sacharidy, vlákninu, obilniny, ryžu, zeleninu a zeleninové vývary, syry s nízkym obsahom tuku, ryby. Špeciálne podpora pozostáva v pravidelnom stravovaní v menších dávkach, črevnej hygiene, užívaním prírodných antioxidantov, chrómu, horčíka, probiotík, bylinných prípravkov Astomin, Vista clear, ktoré regenerujú žalúdok a podžalúdkovú žľazu – pankreas. Čaje, Maytenus ilicifolia aj Citrónová tráva, regenerujú trávenie, vytvárajú neutrálne Ph prostredie v organizme, mierne tíšia bolesti a zápaly.

Slezina a likvidácia mikróbov

Slezina odstraňuje z krvného obehu červené krvinky vyprodukované kostnou dreňou a ktoré sú z rôznych dôvodov unavené. Podieľa sa aj na likvidácii mikroorganizmov, ktoré prenikli do tela za pomoci fagocytov a lymfocitov. Slezinu voláme aj filtrom lymfy a ak je z nejakých dôvodov preťažená, prejavuje sa to oslabeným imunitným systémom, stratou krvného farbiva a nedostatkom železa. Problémy so slezinou, ale aj pankreasom, signalizujú biele obláčiky na nechtoch, ako dôsledok vylučovania cukru a nedostatku minerálov v tele. Slezina vplýva aj činnosť pľúc, brucha, žalúdka, pečene, čriev, urogenitálneho systému a dolných končatín. Typickými prejavmi nedostatočnej činnosti sleziny sú anémia, modriny, bolesti jazyka, nutkanie na zvracanie po jedle, nadúvanie a grganie, cukrovka, prudké bolesti pod srdcom, zablokovanie vody v organizme, neschopnosť stabilného spánku, pocity chladu v končatinách, celková únava, vodnaté výtoky z nosa, krku, úst, potenie, alergia na potraviny. Psychickými prejavmi spojenými s nerovnováhou v slezine môžu byť prehnané starosti, zlá pamäť a vyjadrovanie, zmätené až ťažkopádne myslenie, tréma, dogmatizmus, nedôvera, prílišná starostlivosť a sebaľútosť, problémy s adaptáciou na prostredie, smútok a žiarlivosť.