Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  BETAGLUKÁNY – ZÁKLADNÝ INHIBÍTOR RAKOVINOVÝCH BUNIEK  

px

Vírusy a baktérie sa nachádzajú v prírode, aj v ľudskom organizme. V prípade ich premnoženia, dochádza k akútnym a neskôr chronickým zdravotným problémom. Opakované infekčné ochorenia, alebo tie, ktoré potrebujú nadpriemernú dobu na ich liečenie, signalizujú, že imunitný systém nie je v dobrom stave. Stresovaní jedinci majú stále málo času na riešenie problémov, nedostatok priestoru na zmenu stravovacích a relaxačných návykov a sú chronicky unavení. Okrem dostatku energie z ovocia a zeleniny, semien, orechov a potravín bohatých na vitamíny, aminokyseliny, baktérie kyseliny mliečnej, najnovšie výskumy potvrdzujú nenahraditeľnú potrebu glukánov v tele. Sú to prírodné polyméry glukózy, ktoré tvoria základnú súčasť bunkovej steny väčšiny húb a kvasinek s výrazným imunostimulačným efektom. Za týmto účelom bol vyvinutý nový kapsulový prípravok firmy Diochi – Viraimun, ktorý spolu s ostatnými prípravkami a čajmi, napomáha udržiavať organizmus v dobrej psychickej a imunitnej kondícii.

Význam betaglukánov v organizme

Betaglukány sú prírodné polyméry glukózy, presnejšie polyglukopyranózy a tvoria základnú súčasť bunkovej steny väčšiny húb a kvasiniek. Glukány s vyššou molekulovou hmotnosťou sa na makrofágy viažu nešpecificky, alebo sú iba pohlcované. Následne sa aktivujú zvláštne bunky imunitného systému, ako sú makrofágy, NK bunky, CD-4 obranné T-lymfocyty, granulocyty, neutrofily, cytotoxické bunky a iné. Glukány aktivujú makrofágy Peyerových plátov, čo sú útvary s nahromadeným lymfatickým tkanivom v sliznici čreva. Makrofágy po aktivácii putujú do ďalších orgánov. Tu následným vylučovaním imunostimulačných látok - cytokínov, spúšťajú kaskádu imunitných reakcií. Podporujú hormonálny, nervový a imunitný systém a posilňujú tvorbu lymfocytov - bielych krviniek v kostnej dreni, zvyšujú aktivitu leukocytov prvej línie imunity - makrofágov a stimulujú fagocytózu - požieranie votrelcov obrannými T- lymfocytmi.

Najdôležitejšia je prevencia

O nevyhnutnej potrebe kvalitného imunitného systému sa už napísalo mnoho. Realita však potvrdzuje nárast vážnych zdravotných problémov, vrátane vysokého percenta onkologických ochorení. Rakovina je v podstate proces rozmnožovania buniek, ktoré získali schopnosť množiť sa v organizme bez normálnej kontroly, sú nezávislé, nechcú sa podriadiť zákonom riadenia organizmu, majú vlastnú komunikačnú sieť a zásobovanie, pri kontakte s inými bunkami sa správajú agresívne, vysielajú do svojho okolia nepriateľov a tvoria sa tak metastázy. V konečnom dôsledku sú rakovinotvorné bunky nesmrteľné, majú schopnosť deliť sa a prežívať v organizme, častokrát v skrytej forme a dlhú dobu. Ako prevencia nám slúži užívanie betaglukánov, ktoré v bohatej miere nachádzame v kapsulách Viraimun. Huba, Húževnatec jedlý, obsahom viac ako 50 enzýmov (pepsín, trypsín, asparagináza), terpenoidmi, polyfenolmi, vitamínmi B1, B2 B6 a B12, vitamínom C, D2, organickým draslíkom, vápnikom, fosforom, sodíkom, železom, meďou, mangánom, zinkom, germániom, pozitívne pôsobí na krátkozrakosť, pneumóniu, kožné choroby, alergie. Podporuje rozpad žlčových kameňov, ochraňuje pečeň a obličky proti pôsobeniu rôznych chemických látok. Viraimun kapsuly odporúčame aj pri ožarovaní a chemoterapii, pretože znižujú jej vedľajšie účinky.

Výživné látky a imunita

Strava hrá v prevencii proti nádorom prvé husle, pretože ľudia s nadváhou a obézni, trpia zvýšeným výskytom infekčných ochorení a rizikom rakoviny. Intenzívne vedecké štúdium huby, Trsovnica lupeňovitá, ktorá je súčasťou prípravku Viraimun, potvrdzuje široké spektrum jej priaznivých účinkov. Od zvyšovania imunity, regulácie krvného tlaku, znižovania cholesterolu a krvného cukru, až po kontrolu obezity a odstránenia príznakov chronického únavového syndrómu. Dobré výsledky boli zaznamenané pri liečbe rakoviny prsníka, pľúc a pečene. Ďalšou dôležitou látkou pre aktivizáciu imunity je arginín - esenciálna aminokyselina, ktorá chráni a regeneruje svalovú hmotu a spúšťa vyplavovanie rastového hormónu, ktorý ovplyvňuje nárast svalov. V tele sa z arginínu vytvára oxid dusnatý, ktorý spriechodňuje cievy, znižuje zhlukovanie krvných doštičiek, podporuje erekciu a plodnosť u mužov, sexuálnu vzrušivosť žien a zlepšuje sa aj zásobovanie srdca a mozgu kyslíkom. Lesklokôrka obyčajná, ďalšia huba prítomná vo Viraimune, www.diochi.sk obsahom vitamínu B1 (tiamínu), B2 (riboflavínu), B6 (pyridoxínu), B12 (cobalamínu), provitamínu D2, minerálmi, ako germánium, železo, horčík, zinok, meď a mangán, má schopnosť aktivovať schopnosť makrofágov pohlcovať cudzie častice - plesne a niektoré vnútrobunečné parazity, napríklad pôvodcu toxoplazmózy - Toxoplasma gondii.

Nové obzory v riešení chorôb

Viraimun kapsuly obsahujú vzácny druh huby, kordyceps čínsky. Číňania dodnes túto hubu považujú za tzv. "Božie dielo" a liečia ňou mnoho ochorení. Kordyceps čínsky obsahuje steroly, aminokyseliny, organický draslík, bór , jód, selén, zinok, vápnik a minerály, čím zohráva najdôležitejšiu úlohu v rozvoji antivírusových, imunostimulačných, protirakovinových, protizápalových a antioxidačných účinkov pre organizmus. Kordyceps sinensis sa používa aj na dosiahnutie lepších výkonov v športe. Zvyšuje záujem o sex, pomáha pri impotencii a nočnom potení. Nemenej zaujímavý je fakt úspešného riešenia hematúrie - výskyte červených krviniek v moči a proteinúrie - zvýšeného výskytu bielkovín v moči, užívaním prípravku Viraimun. Priaznivo pôsobí aj pri chudokrvnosti, alergiách, pokožke bez lesku, zlepšuje periférne prekrvenie a zásobovanie buniek kyslíkom. Prítomná látka – ergosterol, bráni rozvoju ciev pre výživu nádorov, zlepšuje dynamiku buniek tkanív obličiek a polysacharid, CPS-2 sa používa pri zlyhávaní obličiek, astme, dýchavičnosti, alergiách, nespavosti, stavoch úzkosti, depresii a strese. Cordycepin má inhibičný účinok aj na hematogénnu metastázu kožného nádoru - melanómu B16-F1, ktorý v súčasnosti naberá na zvýšenom výskyte, práve vďaka nekontrolovateľnému slnečnému žiareniu.