Dnes je  12.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  STAROSTI OSLABUJÚ SLEZINU AJ IMUNITNÝ SYSTÉM  

px

Každý človek túži byť zdravým a vitálnym. Spôsobov, ako dosiahnuť tento vytúžený stav, existuje niekoľko. Základom je rešpektovanie zákonov a zmien prebiehajúcich v prírode, ktoré vplývajú aj na náš organizmus. Súčasné obdobie neskorého leta a začinajúcej jesene by sme mali venovať dostatočnú pozornosť energii žalúdka, pankreasu a sleziny, ktorej dobrý stav zaručuje i dokonale pracujúci imunitný systém.

Žalúdok spracovaním potravy produkuje spolu so slezinou dôležitú vyživujúcu esenciu, bez ktorej je telo vyčerpané. Citlivo v tomto období reagujú ľudia s cukrovkou, pretože činnosť pankreasu je zaťažená viac ako inokedy. Po psychickej stránke sa častejšie stretávame so zvýšeným výskytom rôznych depresií, dogmatickými náladami, žiarlivosťou a podobne. Bioinformačné prípravky Diochi - Astomin, Supracid, Nervamin a čaj Alojzia trojlistá nám pomôžu zvládnuť aj tie najnáročnejšie úlohy a s nimi spojenú psychickú záťaž.


Slezina a dôležitá životná esencia

Slezina dohliada na distribúciu jemných esenciálnych látok získaných pri trávení potravy. Kvalitnú vyživujúcu energiu slezina dopravuje do pľúc, odtiaľ do srdca a potom spolu s krvou prúdi cievami po celom tele. Zložitý chemický proces, ale energia bez krvi by bola disharmonická a krv bez energie by sa nemohla pohybovať. Ak slezina s pankreasom a ich párový orgán žalúdok vykonávajú svoju úlohu bezchybne, výsledkom je pevné svalstvo, čo ocenia športovci, no zároveň tak silnie aj imunitný systém. Oslabenie sleziny má vlyv na oslabenie šliach končatín. Vysušené a popraskané pery môžu byť vizitkou prekonanej infekcie v tele, ktorý slezinu oslabil. Strata chuti do jedla signalizuje nedostatočnosť v oblasti sleziny a jej oslabenie sa prejavuje zvýšenou chuťou na sladké potraviny. Vzniká tu riziko výskytu cukrovky. Prvý typ ochorenia môže mať svoje korene v genetike, potom pri zvýšenej produkcii niektorých hormónov zvyšujúcich hladinu glukózy v krvi, pri užívaní liekov ( kortikosteroidov), alebo pri chronickom zápale pankreasu. Druhý typ cukrovky vzniká na základe nesprávnej životosprávy, s ktorou je spojená nadváha a zlé trávenie.

Regenerácia žalúdka a pankreasu s Astominom

Pod etiketou prekrásneho kosatca v prípravku Astomin sa ukrýva mimoriadne horký, ale silný energetický stimulans podporujúci správne trávenie. Bez posilnenia žalúdka trpí pankreas, žlčník, slezina aj pečeň, ktoré sú spojené s ďalšími energetickými dráhami v tele - dráhou srdca, pľúc a obličiek. Astomin používame na rôzne druhy parazitov najmä u detí aj ľudí, ktorí navštevujú exotické krajiny. Účinky Astominu oceníme pri kašli, nadúvaní a žlčníkových problémoch. Puškvorec obyčajný pôsobí pri kolikách, prekyslení žalúdka a nedostatočnej krvotvorbe. Sladké drievko detoxikuje pri žalúdočných a dvanástorníkových vredoch, ktoré sú typické práve na jeseň. Vznikajú na základe agresívnych faktorov, akými sú lieky typu Acylpirín, Anopyrín, kofeín, nikotín, alkohol a stres. Ďalším pomocníkom k tvorbe vredov v tráviacom trakte je aj baktéria Helicobacter pylori, ktorá spôsobuje 96 % vredov dvanástorníka a 80 % vredov žalúdka. Levanduľa lékarska účinkuje na centrálny nervový systém, pri migrénach, hystérii a nespavosti. Spolu s Astominom vyskúšajme čaj Alojzia trojlistá, ktorá upravuje činnosť srdca, ale aj žalúdka a čriev, pokiaľ je v pozadí nervové vyčerpanie.

Antioxidančný účinok silíc Nervaminu a cholesterol

Nervamin okrem siedmich uzdravujúcich silíc, obsahuje vzácny nardový olej, ktorý sa v stredoveku používal v mnohých omladzovacích elixíroch. Silice majú upokojujúce účinky pri epilepsii, parkinsonizme, hyperaktivite, agresívnom a impulzívnom správaní. Vyskúšajme ho pri arytmii srdca, astme bronchiale, znižovaní vysokého krvného tlaku a hladiny zlého cholesterolu v krvi. Cholesterol je látka tukovej povahy. V organizme pôsobí ako nevyhnutná základná stavebná jednotka pre niektoré hormóny a tvorbu žlčových kyselín. LDL je "zlý" a HDL "dobrý" cholesterol a telo si ho vyrába samo v pečeňových bunkách. V krvi ho nesmieme mať nadbytok, pretože jeho zvýšená hladina je prvým krokom ku srdcovo – cievnym ochoreniam. Na pečeň vhodný Nervamin podporuje činnosť mozgu, stimuluje hormonálny systém, mierni stres, bolestivú menštruáciu, nespavosť. Kardamómová silica v Nervamine brzdí množenie chrípkového vírusu typu A a B, medovková silica dokáže značkovať rakovinové bunky a podporuje tak ich apoptózu - sebadeštrukciu. Geraniová silica pomáha pri oparoch, bráni tvorbe jaziev, stimuluje činnosť kôry nadobličiek, tlmí suchý kašeľ a regeneruje pokožku pri ekzémoch.

Prekyslenie organizmu a Supracid

Prekyslenie organizmu hrá prvé husle pri vážnych zdravotných problémoch a celkovej únave organizmu. Ako si predstaviť negatívny dopad prekyslenia? Stačí, keď si predstavíme kyslé dažde v prírode. Kyseliny rozpúšťajú kameň i kov a podobné účinky sú rovnako zaťažujúce a agresívne aj pre organizmus. Pečeň je centrálnym riadiacim orgánom, zabezpečujúcim rovnováhu medzi kyslými a zásaditými látkami v tele. Pri tvorbe žlče spotrebuje veľké množstvo minerálov a žalúdok, ktorý štiepi kuchynskú soľ, je pritom jej hlavným dodávateľom. Ak organizmus prijíma z potravy príliš málo zásaditých látok, žalúdok musí produkovať väčšie množstvo kyselín, aby mohol telu doplniť zásady, ktoré následne vznikajú. Takže na základe ich nedostatku dochádza k prekysleniu žalúdka a tým i k neustálemu zaťažovaniu pečene, ktorá nie je nakoniec schopná uspokojivo plniť svoje rozmanité funkcie. Žlčník potrebuje vysoký podiel zásaditých látok vytváraných v žalúdku. Pokiaľ minerály nie sú dostatočne k dispozícii, cholesterol uvoľnený zo žlčníka tuhne a v spojení s inými látkami vytvára žlčníkové kamene.

Ak sa na základe trvalého prekyslenia organizmu, predovšetkým ciev, znižuje počet zásadotvorných minerálov, vápnika, horčíka, draslíka, musí ich nahradiť nejaká iná látka. Samoliečebný mechanizmus tela k tomu využije vždy prítomný a dosiahnuteľný cholesterol a utesní ním cievne steny, ktoré začínajú byť krehké a praskajú. Cholesterol je odolný proti kyselinám, takže sa nimi nedá odbúrať. Takzvané kôrnatenie ciev je teda vlastne odvápňovanie tepien a výmena cholesterolu za odobratý vápnik. Ak prekyselenie trvá, cholesterol upcháva jemné vlásočnice a telo trpí nedostatkom živín. Organizmus je nútený kvôli zlej priechodnosti ciev zvýšiť krvný tlak, čo vedie k ďalším neblahým dôsledkom. Predchádzajme týmto negatívam pre náš organizmus a pravidelne používajme prípravky a čaje Diochi, ktoré pomáhajú v boji so zlým cholesterolom, prekyslením, nadváhou, únavou a inými civilizačnými problémami .