Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  JESEŇ PRINÁŠA DÁŽĎ AJ NERVOVÉ VYPÄTIE  

px

Tradičná čínska medicína priraďuje ku každému orgánu konkrétny prvok, farbu, ročné obdobie a ďalšie pojmy. Porušenie vzťahu človeka s okolitou prírodou, prináša skôr či neskôr ochorenie. Je preto dôležité brať do úvahy vonkajšie, vnútorné a ostatné vplyvy, a zároveň možné príčiny zdravotných problémov. Jedným z momentálnych vonkajších momentov ovplyvňujúcich činnosť nášho trávenia, je jesenný vietor a vlhko. Tie oslabujú činnosť žalúdka, sleziny a pankreasu. Okrem toho sa prejavujú rôzne psychické stavy úzkosti, nervové vypätie, prílišné premýšľanie, sympatie a puntičkárstvo. Vynikajúcimi spoločníkmi pri zlom trávení a depresiách nám môžu byť bioinformačné prípravky a čaje Diochi, a to Intocel, Sagradin, Astomin, ale aj Astofresh, Gerocel či Nervamin. Z čajov odporúčame Achyrocline satureioides, Slamihu piesočnú, Lycium chinense.

Slezina je lymfatickým filtrom

Slezina je orgán, ktorý odstraňuje z krvného obehu červené krvinky vyprodukované kostnou dreňou a ktoré sú z rôznych dôvodov unavené. Podieľa sa aj na likvidácii mikroorganizmov, ktoré prenikli do tela za pomoci fagocytov a lymfocitov. Slezinu voláme aj filtrom lymfy, pretože zachytáva potravinárske emulgátory a chemické prísady. Tieto látky sa dostávajú z organizmu von za pomoci párového orgánu sleziny – mandlí. Ak je slezina preťažená, prichádza angína. Nedostatočná činnosť sleziny sa prejavuje aj stratou krvného farbiva a nedostatkom železa. Imunitný systém sa taktiež totálne oslabuje. Potiaže so slezinou, ale aj pankreasom, pozorujeme aj na bielych obláčikoch na nechtoch. Tie signalizujú vylučovanie cukru a nedostatok minerálov v tele.

Nerovnováha meridiánu sleziny

Energetická dráha sleziny vedie od konca palca na nohe, po jej vnútornej strane pozdĺž holennej kosti, cez koleno, stehno, triesla až do brucha. Pravá vetva zodpovedá pankreasu, ľavá slezine. Pod vplyvom tejto energetickej dráhy je aj činnosť pľúc, brucha, žalúdka, pečene, čriev, urogenitálneho systému a dolných končatín. Typické fyzické prejavy nedostatočnej činnosti sleziny sa prejavujú anémiou, modrinami, bolesťami jazyka, nutkaním na zvracanie po jedle, nadúvaním a grganím, cukrovkou, prudkými bolesťami pod srdcom, zablokovaním vody v organizme, neschopnosťou stabilného spánku, pocitmi chladu v končatinách, slabosťami v dolných končatinách, celkovou únavou, vodnatými výtokmi z nosa, krku, úst, potením či alergiami na potraviny. Psychickými prejavmi pri problémoch so slezinou sú prehnané starosti, zlá pamäť a vyjadrovanie, zmätené, ťažkopádne myslenie, tréma, dogmatizmus, nedôvera, prílišná starostlivosť a sebaľútosť, problémy s adaptáciou na prostredie, smútok a žiarlivosť.

Láska prechádza cez žalúdok

Žalúdok má z duchovného aj fyzického hľadiska špecifické miesto, pretože určite každý z nás pozná staré známe „toto nemôžem stráviť“, „leží mi to v žalúdku“ a podobne. Existuje mnoho problémov a situácií, ktoré nás trápia a nevieme ich vyriešiť. Nezabúdajme, že určite to odnesie náš žalúdok a trávenie. Viete, že postihnutie tváre - obrna, neuralgie, očné choroby súvisia so zlou činnosťou žalúdka? Choroby horných dýchacích ciest, bolesti a sucho v krku, poruchy hrtanového svalstva, koktavosť, choroby močových ciest, menštruačné problémy, bolestivé stúpanie chladu v lýtkach, rozpínanie brucha a sklony k búšeniu srdca, sú taktiež prejavmi nedostatočnej činnosti žalúdka. Aj afty na perách, krvácanie z nosa, neschopnosť pokrčiť nohy, zošikmenie úst, problémy so zatváraním a otváraním viečok, šklbanie v kútikoch úst, naznačujú možné energetické poruchy žalúdka. Neznášanlivosť prítomnosti ľudí, pohľad na oheň, ľakanie pri úderoch na drevené predmety, pobyt v miestnosti so zatvorenými dverami a oknami, strhávanie šiat zo seba, epileptické záchvaty, ale aj útočenie, patria medzi psychické poruchy spôsobené ochoreniami žalúdka.

Pankreas ako orgán lásky

Pankreas je párovým orgánom žalúdka a spolupracuje s ním na tvorbe enzýmov a alkalickej šťavy. Tá obsahuje enzým amylázu, chymotrypsín, lipázu a neutralizuje zbytky žalúdočných štiav. Enzýmy pankreasu pôsobia ako chemické nože, ktoré ďalej štiepia škroby, tuky a bielkoviny. Dva hlavné hormóny pankreasu, inzulín a glukagón, riadia ukladanie cukru do buniek a jeho vyplavovanie z uložených zásob. Ak je pankreas z duchovného hľadiska v harmónii, je v poriadku aj naše prijímanie a rozdávanie lásky. V opačnom prípade vznikajú problémy, ako cukrovka, alebo rôzne zápaly v tele.

Problémom v žalúdku, pankrease a slezine predchádzame pravidelným používaním bioinformačného prípravku Astomin, ktorý je vhodný práve teraz so začínajúcou jeseňou. Ocenia ho hlavne tí, ktorí sú náchylní na tráviace problémy a ľudia s depresívnymi náladami. Bezproblémové trávenie, veľa jesenného slniečka a nádherné obdobie prechádzok do prírody želá