Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  LETO – OBDOBIE REGENERÁCIE SRDCA A TENKÉHO ČREVA  

px

Letné obdobie, z biologického hľadiska, prináša pre človeka väčšiu aktivitu cievneho systému. Dosť dobrý dôvod na regeneráciu srdca a mozgu, ktoré zaťažené letnými horúčavami, trpia. Preto aj infarkty myokardu sú typické práve pre toto ročné obdobie. Pretože činnosť srdca súvisí s aktivitou tenkého čreva, je dôležité regenerovať tieto orgány, a to za pomoci bioinformačného prípravku Venisfér a napríklad čaju Rosa centifolia. Prípravky vďaka vysokému obsahu prírodných antioxidantov, spomaľujú starnutie, urýchľujú detoxikáciu a upokojujú ľudský organizmus. Okrem toho odporúčame, a to v dostatočnom predstihu pred priamym slnečným žiarením, užívať betakarotén, ktorý ochraňuje pokožku pred starnutím. Nachádzame ho aj v bioinformačnom čaji Lycium chinense alebo Slamiha piesočná.

Venisfér ako „fytopolícia“

Bioinformačný prípravok Venisfér harmonizuje predovšetkým energiu srdca, osrdcovníka, sleziny s podžalúdkovou žľazou a tenkého čreva. Telo si takto prirodzenou cestou upravuje problémy a disharmóniu v týchto meridiánoch. Prípravok obsahuje vzácnu bylinu ginkgo biloba, ktoré zvyšuje periférne prekrvenie srdca. Prítomné fytolátky obmedzujú riziko vzniku progresie degeneratívnych zmien v mozgu, srdci, kĺboch, cievnom a centrálnom nervovom systéme. Venisfér z tohto pohľadu preto môžeme právom považovať za akúsi malú „fytopolíciu“ organizmu.

Energetická dráha srdca

Meridiány sú energetické dráhy v tele, ktoré nám spojujú jednotlivé orgány a časti tela. Prúdi v nich energia s konkrétnou hodnotou. Nesmie jej byť mnoho, ani málo. Inak nastáva energetický problém a orgány pracujú v nerovnováhe. Problém v orgánoch pociťujeme v priebehu celej jeho energetickej dráhy. Venisfér harmonizuje meridián troch žiaričov, tenkého čreva, srdca, osrdcovníka, sleziny. Ďalšie meridiány, ktoré môžeme ovplyvniť Venisférom nájdeme na www.diochi.com. Dráha srdca prebieha predovšetkým p o vnútornej strane ruky. Začína sa v srdci a odtiaľ rozvetvuje do troch smerov. Jedna vetva klesá dole do tenkého čreva, druhá vedie hore cez hltan až k očiam a tretia cez pľúca smerom do podpažia. Odtiaľ, pozdĺž vnútornej strany ruky, preniká do dlane a po malíčkovej hrane pokračuje až na špičku malíčka, kde končí vedľa základne lôžka nechtu.

Pravidelná zvýšená teplota

Srdcový infarkt bol pripisovaný zúženiu tepien v dôsledku postupného hromadenia zlého cholesterolu (LDL ) na ich stenách. Neskôr sa však zistilo, že takmer u polovice ľudí s normálnou hladinou zlého cholesterolu, dochádza taktiež k infarktu. A to v dôsledku uvoľnenia usadenín v cievach. Potom bola objavená súvislosť medzi uvoľňovaním usadenín a zápalovými procesmi v tele. Ďalšie výskumy dokázali i existenciu nanobaktérií, ktoré prispievajú ku kôrnateniu ciev, spôsobujú ich kalcifikáciu, pretože sa v nich vytvára minerál, nazývaný apatit. Rozhodne by sme preto nemali podceňovať vznik chronického zápalu v tele. V jeho pozadí sa môžu priebežne rozvinúť zložitejšie ochorenia, rôzne druhy alergie, cukrovka, rakovina.

Prejavy nerovnováhy srdca

Všímajme si fyzické aj psychické prejavy, ktoré sú dôležitým signálom nerovnováhy v energetickej databáze meridiánu srdca. Môže sa objaviť zožltnutie očného bielka, búšenie srdca, časté začervenanie, alebo bledosť v tvári, nočné potenie, potenie dlaní , chodidiel, podpažia, citlivosť na teplo a chlad, pocity sucha v hrdle, smäd, bolesti v hrudi, srdci, pod rebrami, v oblasti brucha a malej panvy. Z psychických prejavov sú najtypickejšie záchvaty smiechu, podráždenosť, neschopnosť empatie, duševný nepokoj, citová labilita, poruchy reči a pamäti a neschopnosť komunikácie. Alebo zábudlivosť, roztržitosť, poruchy spánku, zlé sny, koktavosť.

Tenké črevo v disharmónii

Ak je oslabené srdce, tenké črevo, ako jeho párový orgán, môže byť taktiež v nerovnováhe. Tá sa prejavuje napríklad bolesťami zubov a hornej čeľuste, opuchom pod bradou a na hlave, závratmi a hučaním v ušiach, zhoršením sluchu či hluchotou. Ďalšími prejavmi disharmónie v tenkom čreve môžu byť tendencie zatvárať oči pri zaostrovaní zraku, nevládnosť v kĺboch lakťov a ramien, cievne ochorenia a poruchy centrálneho nervového systému, neurastenie, bolesti v podbrušku, pohlavných orgánoch. Chronické zvyknú byť aj hnačky, zápcha, problémy s dvanástnikom a na šľachosvalovej dráhe vznikajú bradavice. Z psychických prejavov nerovnováhy je typický smiech, prílišná radosť, alebo problém nájsť medzi obavami a radosťou ideálnu rovnováhu.

Ruža stolistá a nespavosť

Ruža stolistá svojím obsahom a upokojujúcimi účinkami harmonizuje nielen činnosť tenkého čreva, ale aj dráhu pľúc, močového mechúra, sleziny, žalúdka. Ruža stolistá obmedzuje aj množenie vírusov a má priaznivý vplyv na posilnenie tela pri astme, chrípke, nádche a nachladení. Aktívne fytolátky napomáhajú zastavovať hnačky, silnú menštruáciu a pozitívne pôsobia pri nespavosti. Vďaka svojej „ružovej“ aróme sa okvetnými lístkami dajú aromatizovať menej výrazné čaje a zdobiť rôzne pochutiny. Ruža stolistá výrazne tonizuje ľudský organizmus a obľúbia si ju ľudia plní smútku a depresie.