Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  CHRÁŇME SI PĽÚCA AJ HRUBÉ ČREVO  

px

Pre začínajúce zimné ročné obdobie sú typické nachladenia doprevádzané nádchou, horúčkou a nepríjemným kašľom. Najviac však trpia pľúca, ktoré zachytávajú množstvo vírusov a baktérií, prichádzajúcich do organizmu cez nos a ústa. Ich činnosť totiž súvisí s kvalitnou činnosťou hrubého čreva. Tam sídli osemdesiat percent ľudskej imunity. Na zimu by sme sa preto mali pripravovať zavčasu, a to za pomoci preventívneho posilňovania organizmu. Najvhodnejšími sú kvalitné a zdravé potraviny, dostatok oddychu aj čerstvého vzduchu a samozrejme bylinkové čaje a bioinformačné prípravky Diochi. Medzi základné „posilňovače“ v čase chrípok a vírusov bezpochyby patria Intocel, Sagradin, Baktevir alebo Gerocel. Stabilizujú organizmus pri horúčkach, zastavujú zápalové procesy a dodávajú telu vitalitu a radosť.

Vzťah medzi nádychom a výdychom

Pľúca predstavujú orgán, do ktorého sa privádza z pravej srdečnej komory opotrebovaná krv. Tu sa zbavuje oxidu uhličitého a obohacuje kyslíkom. Odtiaľ odchádza do ľavej komory srdca a zároveň do celého tela. Pľúca sú orgánom, ktorý vyjadruje vzťah medzi nádychom a výdychom. Teda to, ako vieme prijímať a odovzdávať informácie a lásku vo vzťahu k sebe a k okoliu. Závažným problémom, ktorý súvisí s činnosťou pľúc, je astma. Vzniká preto, lebo máme veľmi silné materiálne a mocenské tendencie. A silný je i strach zo straty, a to akejkoľvek, no hlavne majetku. Sme úzkoprsí a bojíme sa nových vecí. Postačí uvedomiť si, že nič nemôžeme vlastniť na sto percent.

Energetická nerovnováha pľúc

So strachom a energetickou nerovnováhou v oblasti pľúc úzko súvisia aj poruchy čuchu, bolesti v jamke kľúčnej kosti, srdečné palpitácie, zvracanie krvi, pomočovanie, poruchy látkovej výmeny, ekzém, opuchy na tvári, škvrny na pokožke, suchá a drsná koža, tvorba strií. Kondíciu a konštitúciu pľúc pozorujeme na našich nosných dierkach. Ak sú mohutné a nezdeformované, taká je aj kvalita našich pľúc. Všímajme si pocity ľudí v našom okolí. Smútok, žiaľ, pýcha, sebapodceňovanie, nervozita a depresie sú známkou odhalených, alebo skrytých porúch na energetickej dráhe pľúc a hrubého čreva.

Hrubé črevo - „kompas“ na ceste životom

Činnosť hrubého čreva predstavuje cestu, naše krivdy, prežitky, vzťah k materiálnemu bytiu. Duchovnými príčinami ochorení v tomto orgáne sú fixácia na starých nepotrebných myšlienkach a nedoriešené vzťahy s rodičmi. Potom sa vyskytujú zápaly, poruchy peristaltiky čriev, zrasty, nádory a taká typická, zápcha. S nerovnováhou v oblasti hrubého čreva sa spájajú aj bolesti a sucho v krku, senná nádcha, výtok a krvácanie z nosa, angína, zápal hrtanu, hltanu, priedušiek. Kožné ochorenia, zvýšená kazivosť a precitlivenosť zubov, nadúvanie, bolesti brucha, neuralgie trojklanného nervu, obrna lícneho nervu, potiaže s otáčaním hlavy do strán, bolesti šije, paží, lakťov, ramien, poruchy sluchu, alergie, zlá kvalita slizníc, znížená schopnosť detoxikácie, taktiež patria k problémom, ktoré má na starosti dobrá, alebo nedostatočná činnosť hrubého čreva.

Starajme sa o pravidelné očisťovanie hrubého čreva, aby sme tak zabránili znečisťovaniu pľúc a celého organizmu. Vyskúšajme niektorý z bioinformačných prípravkov Diochi, a to Intocel, Sagradin, Baktevir, Gerocel alebo Diocel biominerál.