Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  JARNÁ OČISTNÁ KÚRA S DETOXINOM A KUSTOVNICOU ČÍNSKOU  

px

Prichádzajúce jarné obdobie so sebou prináša intenzívnejšie slnečné lúče, prvé výhonky a akúsi zvláštnu vôňu v ovzduší. Oveľa častejšie sme v prírode, stretávame prvé púpavy, podbeľ, rastliny typické pre toto ročné obdobie. Sú aj vynikajúcim zdrojom horčín, nevyhnutných na regeneráciu pečene a žlčníka. Tieto párové orgány sú unavené po dlhej a náročnej zime, pretože sme konzumovali prevažne ťažko stráviteľné jedlá ,ochudobnené o vlákninu a chlorofyl. Pokúsme sa svoj organizmus posilňovať za pomoci bioinformačných prípravkov Diochi, a to napríklad Detoxinom a čajom z Kustovnice čínskej.

PEČEŇ OČISŤUJE KRV OD TOXÍNOV

Bioinformačný prípravok Detoxin harmonizuje predovšetkým energetickú dráhu pečene, žlčníka, žalúdka, sleziny a pľúc. Pečeň je dôležitým detoxikačným orgánom a viaže sa k nej viac než päťsto metabolických funkcií. Táto malá chemická továreň očisťuje krv od toxínov, kontroluje hladinu krvného cukru, mení uhľohydráty, bielkoviny a tuky, vyrába enzýmy a žlč, ktorá je potrebná na spracovanie tukov v čreve. Spolu so žlčníkom tvorí strážnu dvojicu, ktorá sa stará o čistotu nášho vnútra. Veľmi dôležitá je rovnováha medzi pečeňou a obličkami, pretože vzťah zodpovedá elektrickej povahe organizmu. Naše telo je ako batéria, kde pečeň má plusový náboj a obličky pól mínusový. Nerovnováha medzi plusom a mínusom spôsobuje „skrat“. V dôsledku toho sa jedy určené k vylúčeniu z organizmu vracajú naspäť do tela. Keď aktivita pečene poklesne, súčasne sa zvyšuje činnosť obličiek a naopak. Napríklad v dôsledku ťažkého poškodenia pečene sa nerovnováha v obličkách môže prejaviť zlým krvným obehom v oblasti brucha a zlyháváním obličiek ako takých.

DETOXIN A BOJ S ALERGIAMI

Horké látky z rastlín napomáhajú žlčníku vylučovať dostatočné množstvo žlče, ktorá bráni hnitiu jedla v črevách. Omladzovacie kúry sa preto bez horčín jednoducho nezaobídu. Výborným pomocníkom pri regenerácii pečene je bioinformačný prípravok Detoxin, ktorého účinné látky obmedzujú riziko vzniku alergií a tvorbu žlčníkových kameňov. Veľké percento alergií a ekzémov, rôznych typov vyrážok a ďalších civilizačných ochorení, j e spôsobených nedostatočnou funkciou pečene, žlčníka a v nadväznosti na to, obličiek. Horčiny dokážu podporiť väčšiu tvorbu antialergénov v pečeni a detoxikovať organizmus ako celok. Napomáhajú pri odburávaní tukov a desenzibilizácii organizmu, ktorý je zaťažený kadejakými alergiami. Napríklad obsiahnutá bylina v Detoxine, a to Nátržník vzpriamený účinkuje pri zvýšenej hladine cukru a cholesterolu. Ďalej Šišák bajkalský pôsobí proti mnohým baktériám, znižuje krvný tlak, preventívne chráni cievy proti vzniku trombóz a rôznym cievnym príhodám. Detoxin je účinný pri anorexii, ekzémoch, akné, dermatitíde, únave, predčasnom šedivení vlasov či strate imunity. Môžeme ho pridávať do čaju alebo pripraviť chutný zeleninový šalát, ktorý dochutíme dvadsiatimi kvapkami Detoxinu.

KUSTOVNICA ČÍNSKA AKO HARMONIZÉR

Kustovnica čínska - Lycium chinense posilňuje činnosť pečene a obličiek. Plod sa používa celý alebo z neho varíme čaj. Pôsobí pri boliestiach v krížoch, kolenách a kotníkoch, hučaní v ušiach a kožných problémoch. Lycium zvlhčuje pľúca, vyživuje krv, znižuje hladinu cholestrerolu v krvi, obmedzuje vznik impotencie a chudokrvnosti. Stimuluje parasympatický nervový systém, zlepšuje metabolizmus tukov, eliminuje výraznosť červených žiliek na tvári a cez zlepšenie činnosti pečene harmonizuje menštruačný cyklus. Celkovo upokojuje výbušné, prchké povahy a ľudí s červenými lícami. Zlepšuje pevnosť šliach, nechtov, ostrosť zraku, rozmazané videnie, odstraňuje svetloplachosť, šeroslepotu a zlepšuje videnie v tme.

Slamiha piesočná má antiseptické a antivírusové účinky, zmierňuje kŕče, zvyšuje vylučovanie a tvorbu žlče a celkovo podporuje látkovu výmenu. Používame ju pri problémoch s pečeňou, chronických zápaloch močových ciest, nervov, ischiase a reumatizme. Zvonku je Slamiha piesočná vhodná pri nečistej pleti, vyrážkach a ekzémoch. Obsiahnuté horčiny priaznivo pôsobia na srdce a činnosť dvanástorníka. Vďaka tomu, že bylina harmonizuje meridián žlčníka, má pozitívny vplyv pri regenerácii rozpadávajúcich sa bedrových kĺbov. A sušené kvety slamihy sa dajú využiť napríklad na výtvarnej výchove pri tvorbe plastických obrázkov spolu s inými sušenými prírodninami. Príjemné nadchádzajúce obdobie jari, veľa slniečka na oblohe aj v srdci želá