Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  PREVENCIA CHRÍPKY S ASTOFRESHOM A ROSOU CENTIFOLIOU  

px

V predchádzajúcom čísle Jasnovidky sme hovorili o bioinformačnom prípravku Baktevir, ktorý nám pomáha pri zdolávaní chrípky a viróz, takých častých práve na jeseň. Baktevir je vhodný aj v začínajúcom zimnom období, a to v kombinácii napríklad s antibakteriálnym čajom Rosa Centifolia. Celkový účinok liečby posilníme pridaním osviežujúceho Astofreshu, ktorý ničí väčšinu choroboplodných zárodkov v organizme, navodzuje harmóniu tráviaceho, hormonálneho systému a navracia silu a vitalitu do každodenného života.

Astofresh harmonizuje dýchanie

Astofresh je bioinformačný doplnok stravy vyrobený zo silíc vybraných rastlín a ktorý neobsahuje alkohol. Preto je vhodný aj pre malé deti už od troch rokov. Harmonizuje predovšetkým meridián žalúdka, sleziny s pankreasom a pľúca. Upravuje disharmóniu v tráviacom, hormonálnom systéme a celkovo aktivizuje činnosť organismu. Používame ho samostatne, alebo ako doplnok ku ktorémukoľvek inému prípravku zo Sféry Diochi. Tak napríklad v období chrípok a častejšieho výskytu nachladení je veľmi vhodnou kombináciou používanie spomínaného Bakteviru a Astofreshu. V Astofreshi obsiahnutá látka anethol sa vylučuje pľúcami a napomáha tak uvoľňovaniu a rozpúšťaniu hlienu. Ďalšia prítomná látka cineol má zasa antivírusové účinky.

Astofresh uľahčuje dýchanie. Vyskúšajme ho pri rôznych stresoch, alebo na osvieženie dychu pred dôležitou schôdzkou. Astofresh taktiež ochladzuje pokožku pri uštipnutí hmyzom, preto je vynikajúcim repelentom. Dokonca ho používame k aromatizovaniu jedla a pitia, natierame si ním bolestivé kĺby, pridávame do kúpeľa pri reumatických bolestiach. Alebo ho jednoducho nakvapkáme do aromalampy či sauny na celkovú regeneráciu.

Eukalyptová silica a chrípkové vírusy

Astofresh si určite obľúbime, pretože jeho čisté silice majú blahodárny účinok na náš organizmus a celkový zdravotný stav. Ako prvú zo silíc spomenieme Blahovičník guľatoplodý - Eucalyptus globulus alebo Eukalyptovú silicu, ktorá obsahuje antivírusový cineol účinný proti vírusom chrípky typu A a B. Vďaka svojím bakteriálnym účinkom sa používa na hĺbkové čistenie ovzdušia. Pre svoje sťahujúce účinky sa silica podáva na zle hojace sa rany a ekzémy. A rovnako účinne odpudzuje dotieravý hmyz. Ďalšou zo silíc je Kardamom pravý - Elettaria cardamomum či Kardamomová silica, ktorá obsahuje až tridsať percent cineolu, ktorý brzdí množenie chrípkových vírusov. Používa sa aj pri nadúvaní, virózach, poruchách tráviacej sústavy, častom močení, impotencii, predčasnom výrone semena, zvracaní či bolestiach brucha.

Citrónová silica pomáha pri rakovine

Citrónovník limonový - Citrus limon - Citrónová silica obsahuje D-limonen a má vysoký protirakovinový účinok, pretože inhibuje rakovinové bunky pľúc a žalúdka. Obsah kumarinov v silici eliminuje množenie EB virózy. Už niekoľko kvapiek tejto silice môže zničiť niektoré baktérie a vírusy cholery, záškrtu alebo týfusu. Výpary silice zlepšujú náladu, dýchanie, znižujú riziko vzniku aterosklerózy, tlmia bolesti hlavy, upokojujú a sú dobrým repelentom na muchu domácu. Nám dobre známa Mäta pieporná - Mentha piperita - Mätová silica a jej zbytky sa našli ešte v starých egyptských hroboch. Silica potlačuje citlivosť nervového zakončenia a vyvoláva pocit chladu. Používame ju pri kŕčoch, nadúvání, migrénach či bronchitídach. Pre obsah mentolu nie je vhodná pre kojencov a deti do troch rokov. Lieči tiež infekcie kože, zápaly ústnej dutiny a horných dýchacích ciest. Mierne znižuje krvný tlak, podporuje vylučovanie tráviacich enzýmov, zvonku odstraňuje pálenie a svrbenie kože.

Badián eliminuje problémy s prostatou

Badián pravý - Illicium verum - Badiánová silica je ďalšou z vynikajúcich silíc, ktorú Astofresh obsahuje. Harmonizuje hormonálny systém, nedostatočnú tvorbu materského mlieka, prechodné návaly u žien v prechode, bolestivú menštruáciu, neplodnosť, kŕče v tráviacom trakte, žalúdočné problémy, zápaly čriev a pri kašli zasa zvyšuje sekréciu hlienu. Eliminuje riziko vzniku rakoviny prostaty podobne ako ostatné silice s fytoestrogénmi, akými sú napríklad anízová či feniklová silica. Badián odstraňuje zápach z úst a zvonku ním môžeme potierať pokožku pri nepríjemnom svrabe. Aníz voňavý - Pimpinella anisum- Anízová silica ako šiesta silica v poradí obsahuje až deväťdesiat percent anetholu, ktorý má mierny účinok na ženské vaječníky. Silice sa vylučujú pľúcami a majú tak odhlieňujúci účinok. Napríklad odvar zo semien sa používa pri chorobách očí. Predposlednou zo silíc je Fenikel všeobecný - Foeniculum vulgare - Feniklová silica, ktorá sa používa pri cukrovke, horúčkach, zápche, u žien v prechode, neplodnosti a nedostatku mlieka pri kojení mamičiek. Citrónovník rajský - Citrus paradisi - Grepová silica, a to posledná v zostave Astofreshu dokáže rozpúšťať menšie obličkové a žlčníkové kamene. Tonizuje a posilňuje organizmus a harmonizuje trávenie. Pre svoje silné detoxikačné účinky môžeme citrónovník použiť pri odvykacích kúrach toxikomanov.

Rosa Centifolia zlepšuje spánok

Rosa Centifolia má silné antibakteriálne, detoxikačné a protizápalové účinky. Čaj z ruže stolistej doporučoval už geniálny Avicenna pri bronchitíde, tuberkulóze a iných pľúcnych ťažkostiach. Pôsobí na centrálny a riadiaci meridián, meridián pľúc, močového mechúra, sleziny, tenkého čreva a žalúdka. Ruža stolistá obsahuje deväť antivírusových látok, ktoré posilňujú telo pri astme, chrípke, nádche a nachladení. Výskum dokonca potvrdil aj prítomnosť látok účinných proti vírusu HIV. Fytolátky ruže stolistej zastavujú hnačky, silnú menštruáciu, ochraňujú pečeň, srdce, slezinu, svaly, sliznicu žalúdka a čriev. Táto tisícky rokov stará bylina napomáha udržiavať správnu hladinu cholesterolu v krvi, optimálne zloženie črevnej mikroflóry a normálnu aktivitu centrálneho nervového systému. Vďaka svojej ružovej aróme sa okvetnými lístkami dajú aromatizovať aj menej výrazné čaje a zdobiť rôzne pochutiny.