Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  ZDRAVÁ JESEŇ S BAKTEVIROM.  

px

Jeseň je obdobím pestrofarebného lístia, rannej hmly, ale aj obedňajšieho slnka. Jeho lúče nás zohrievajú a dodávajú energiu, ktorú budete v zime určite potrebovať. Jesenné obdobie je však stvorené pre útok vírusov na náš imunitný systém. O jeho dokonalé fungovanie sa stará slezina, ktorá veľmi citlivo reaguje na rôzne infekcie. Ak sa pridruží stres náš každodenný, málo výdatného spánku, nevhodná strava, tak sa niet čomu diviť, že v sychravom a daždivom počasí začneme kašľať, máme nádchu a bolesti v krku. Týmto problémom môžeme čeliť a zmierniť priebeh ofenzívneho náporu baktérií za pomoci Bakteviru, ktorý vytvára pre ľudský organizmus kvalitnú a účinnú ochranu.

Vírusy pod kontrolou

Baktérie a vírusy sa nachádzajú všade okolo nás. Akumulujú sa v ušiach, nose, dutinách, kde majú ideálne prostredie na rozmnožovanie. Keď dôjde k oslabeniu našej imunitnej sústavy, prechádzajú do ofenzívy. A ak k tomu ešte aj fajčíme alebo sme nútení dýchať nečistý vzduch, zvádzame boj, ktorý sa prejavuje nedostatočným prekrvovaním sliznice.Viete, že v ústnej dutine a hrtane existuje viac choroboplodných zárodkov než je obyvateľov v celej metropole New York? Za normálnych podmienok drží náš ochranný systém choroboplodné zárodky v šachu. Keď dôjde k narušeniu rovnováhy, mikroorganismy bezohľadne využijú situáciu a rozmnožia sa explozívnou rýchlosťou. Telo sa bráni a krvný obeh privádza na bojovné pole obranné látky a na sliznici sa vytvára ochranný povlak.

Príroda na pomoci

Pri prvých pocitoch nachladenia môžeme vyskúšať horúci kúpeľ s bylinkovými prísadami, ktoré prekrvia telo a zaktivizujú látkovú výmenu a obeh lymfatického systému. Veľmi účinný je aj Slez maurský, pričom sa zbierajú jeho kvety, ktoré obsahujú mnoho slizu a fytohormóny s protizápalovými účinkami. Táto cenná bylinka je vhodná aj pre malé deti pri suchom kašli, alebo ak sú veľmi zahlienené. Slez oceníme aj pri problémoch so žalúdkom, žlčníkom či črevných disproporciách. Odporúčame ho aj na výplachy ústnej dutiny. Nálev pripravujeme maceráciou, a to tak, že dve polievkové lyžice slezu zalejeme štvrť litrom vlažnej vody a dve hodiny necháme odstáť. Precedíme a mierne ohrejeme, nesmieme ho variť ani sladiť.

Baktevir – antivírusový rastlinný kokteil

Bioinformačný prípravok, ktorý má v Regenerácii vo Sfére číslo šesť, je Baktevir. Jeho úlohou je harmonizovať energetickú dráhu pľúc, hrubého čreva a sleziny. Aktivizáciou pľúc a sleziny docielime posilnenie základného piliera nášho ochranného systému. V období chrípok a nachladení vyskúšajme Baktevir, ktorý vďaka svojmu jedinečnému zloženiu bioinformačných výťažkov z rastlín napomáha telu aj psychike nastoliť samoregeneračný proces. Viróza zhoršuje dýchanie, prináša únavu a akoby stav bez energie. Sťažené dýchanie má vlyv i na naše srdce a okysličenie krvi. Keď zaktivizujeme činnosť sleziny, súbežne zaktivizujeme krvotvorbu. Dostatok červených krvinek zlepšuje dýchanie, lepší sa aj zásobovanie tkanív kyslíkom, a to je pre naše telo veľký prínos. Špeciálne vybraná zmes rastlinných silíc eliminuje množenie hlavne chrípkových vírusov, posilňuje pľúca a bráni množeniu hnilobných procesov v črevách. Niektoré zložky Bakteviru rozťahujú priedušky, majú bronchodilatačný efekt a pôsobia proti kŕčom. Ba čo viac, pri dostatočnej regenerácii pľúc sa zároveň regeneruje aj naša chemická továreň – pečeň. Baktevir preto môžeme využiť aj pri infekciách pečene, ale aj iných orgánov. Baktevir obsahuje tiež rastlinný sliz s polysacharidami, ktoré dokážu aktivovať i munitný systém a „vychytávať „ niektoré toxíny z tela.

Zázračný Lišajník islandský

Lišajník islandský (Cetraria islandica) rastie v severských oblastiach a je súčasťou Bakteviru pre svoje vynikajúce antibiotické vlastnosti. Vedecké označenie lišajníka vzniklo z latinského slova cetra, čo je malý kožovitý štítok vyjadrujúci vzhľad rastliny. Druhé slovo vyjadruje miesto, kde bola rastlina použitá v terapii po prvýkrát. Antibioticky pôsobia lišajníkové kyseliny Bakteviru, a to kyselina cetrarová, protocetrarová, lichesteronová, usninová. Ďalej rastlina obsahuje jód, vitamíny A a B1. Vďaka obsahu organicky viazaného jódu možno predpokladať výborný vlyv Bakteviru aj na harmonizáciu štítnej žľazy. Rastlina má horkú chuť a horčiny využívame pre zlepšenie tráviaceho procesu, na podporu zvýšeného vylučovania žlčových kyselín a tonizáciu srdečného rytmu. Výskumy na poli fytoterapie zistili zaujímavé účinky lišajníku islandského i na obmedzenie množenia vírusu HIV – 1 RT.

Vsaďme na intuíciu

Baktevir sa používa aj pri astme, tuberkulóze, na upokojenie kašľa, pri kataroch dýchacích ciest. Tento efekt je podporovaný napríklad i bronchodilatačným pôsobením afrikánovej silice, ktorá nám napomáha dilatovať priedušky a obmedzuje tak vznik spastického kašľa. K tomu napomáhajú ďalšie silice, napríklad eukalyptová a anýzová s obsahom anetholu, kardamomová a yzopová silica a podobne. Silice obsahujú tiež fytohormóny so silným protizápalovým účinkom a harmonizujú hormonálnu sféru nielen človeka, ale aj zvierat. Napomáhajú pri odstraňovaní vredov v oblasti žalúdka a čriev. Pozitívne pôsobia pri gastroenteritidách a tiež v oblasti obličiek. Baktevir môžeme kombinovať s Intocelom, ktorý je vynikajúcim stabilizátorom rôznych zápalových procesov v organizme. Pri prvých a zvyčajne akútnych príznakoch nádchy, bolestiach v hrdle alebo horúčke užime tridsať až štyridsať kvapiek Intocelu po jedle, a to každých šesť hodín. Náš zdravotný stav sa určite do dvoch až troch dní zlepší a my sa môžeme vrátiť k Bakteviru. Začínajme s miernym dávkovaním a v prípade potreby sa kontaktujme s poradcom Diochi. Alebo jednoducho vsaďme na vlastnú intuíciu. Určite nič nepokazíme, pretože špeciálne a unikátne zoskladané bylinky v prípravkoch Regenerácie vo Sfére Diochi sú tu na to, aby sme zregenerovali, vyčistili a omladili svoje telo aj dušu.