Dnes je  19.08.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  ASTOMIN REGENERUJE NIELEN SVALY  

px

Pod etiketou prekrásneho kosatca sa ukrýva mimoriadne horký, ale za to silný energetický stimulans podporujúci správne trávenie organizmu. Číslo päť neznamená iba jeho pozíciu v Regenerácii vo Sfére. Napovedá, že bez posilnenia žalúdka trpí ďalších pät okolitých orgánov, ktoré sú spojené s dvanástimi energetickými dráhami tela. Je to srdce, slezina, pľúca, pečeň a obličky. Keď máme nedostatok životnej energie, mali by sme začať na prvom mieste posilňovať žalúdok a súčasne upraviť stravovacie návyky. Mnoho bylín z Astominu slúži ako nárazník pri intoxikácii organizmu jedlom, alkoholom a drogami. Podobné účinky majú aj byliny obsiahnuté v Intoceli.

Čelo - reflexná zóna žalúdka

Je samozrejmé, že na získanie kvalitných svalov potrebujeme predovšetkým dostatočne cvičiť a správne sa stravovať. Kvalitu svalov však môžeme ovplyvniť aj fytoterapiou, ktorá harmonicky vplýva na funkciu žalúdka, sleziny a pankreasu. Pozrime sa na tieto orgány z pohľadu čínskej medicíny. Hlavnou úlohou sleziny je spolu s jej párovým orgánom - žalúdkom riadiť tráviaci proces a do jej systému patrí i svalstvo a ústa. Energia z kvalitnej potravy vstupuje do žalúdka a odtiaľ do srdca. Žalúdok a slezina sú základom pre tvorbu a zmenu energie a krvi. Oslabenie žalúdka sa môže najskôr prejaviť grganím hnilobných pachov a odporom k jedlu. Zápach z úst, ktorého pôvod je v žalúdku, určite nezachráni ani použitie žuvačky. Problém v žalúdku sa odzrkadľuje na jeho reflexnej zóne, a to na čele. Kto má bolesti v tejto oblasti, príčinou môže byť práve oslabená funkcia žalúdka.

Slezina a životne dôležitá esencia

Slezina dohliada na distribúciu jemných esenciálnych látok získaných pri trávení potravy. Keď jeme surovú stravu, ktorá je plná živej energie, slezina má šancu vyrobiť kvalitnú vyživujúcu energiu. Táto je zo sleziny vynášaná do pľúc, odtiaľ vstupuje do srdca a potom spolu s krvou prúdi cievami po celom tele. Prináša živiny všetkým častiam organizmu, od pokožky až po kosti. Dosť zložitý proces, ktorý je dôkazom toho, prečo jesť kvalitnú stravu a nie odpad bez energie. A ktorý na nás dennodenne a zo všetkých strán chrlí reklama. Energia bez krvi by bola disharmonická a krv bez energie by sa nemohla pohybovať. Ak slezina s pankreasom a ich párový orgán žalúdok vykonávajú svoju úlohu bezchybne, výsledkom je mocné a pevné svalstvo, ktoré má dostatočnú výdrž. A silnie zároveň aj imunitný systém. V prípade oslabenia sleziny stačí malý úder a na tele sa momentálne tvoria modriny. Dá sa povedať, že dobrý športovec, ktorý chce docieliť vynikajúce úspechy a mať kvalitné svalstvo, mal by mať vo veľmi dobrej kondícii slezinu.

Žalúdok i slezinu môžeme veľmi rýchlo posilniť bioinformačným prípravkom Astomin. A jeho pozitívne efekty môžeme využiť nielen v kulturistike. Oslabenie sleziny má vlyv aj na oslabenie šliach končatín, ktoré získávají výživu z energie žalúdka a ktorá sa do nich dopraví iba za predpokladu silnej a funkčnej sleziny. Pozrime sa ďalej na periférnu oblasť meridiánu sleziny – ústa, ktoré odrážajú aj jej celkový stav. Vysušené a popraskané pery môžu byť vizitkou prekonanej infekcie v tele, ktorý slezinu oslabil. Aj keď sa cítíme dobre, mali by sme nejaký čas slezinu posilňovať, aby náš imunitný systém získal patričnú odolnosť a infekcia sa nevrátila alebo nepostihla nás iná. Už obyčajná strata chuti do jedla signalizuje nedostatočnosť v oblasti sleziny. Oslabenie sleziny sa prejavuje aj zvýšenou chuťou na sladké potraviny. Môžu sa objaviť mäkké otoky, silné zahlienenie organizmu, bezvládnosť končatín či hnačky. Slezina je obzvlášť citlivá na vlhkosť a reaguje pocitmi ťažoby v hlave, plnosti v žalúdku a bruchu alebo lepkavými slinami. Ročným obdobím sleziny je neskoré leto. Je to taktiež obdobie diabetikov, protože silné oslabenie sleziny může vyústiť až k nadúvaniu, bolestiam na ľavej strane rebrového oblúka a v konečnom dôsledku k prejavom diabetu.

Čínska medicína pripisuje energii žalúdka podstatnú úlohu z hľadiska celkového zdravotného stavu. Prečo? Pretože žalúdok produkuje spolu so slezinou důležitú vyživujúcu esenciu. Ak telo trpí nedostatkom tejto energie, je potrebné začať s posilňovaním žalúdka a sleziny. Ale musíme tiež jesť kvalitnú stravu. Nemôžeme chcieť od tela, aby správne pracovalo bez dodávky kvalitnej energie. Je to to isté, ako keby sme chceli, aby náš automobil išiel bez dobrého paliva. A nakoniec – nie je palivo ako palivo. A žalúdok nie je iba kotol, kde sa dá zmiešať to, čo nám príde do cesty.