Dnes je  13.11.2019                              |     Kontakt     |    Mapa stránok   |

diochi_clanky px px px

  DETOXIKÁCIA A OMLADZOVANIE S ESTROZINOM.  

px

Prichádzajúce jarné ročné obdobie je stvorené na detoxikáciu organizmu a zároveň jeho omladzovanie. Prečisťujeme predovšetkým pečeň a žlčník, a to rôznymi bylinkovými čajmi, púpavovými stonkami či klíčkami. Firma Diochi vyvinula pre dokonalú detoxikáciu dvanásť bioinformačných prípravkov. Na jar môžeme použiť napríklad Detoxin, Astomin, Estrozin a k tomu bioinformačné čaje typu Kustovnica čínska alebo Slamiha piesočná. Všetky tieto prípravky regenerujú pečeň, ktorá má na starosti krvotvorbu - dôležitý aspekt zdravého organizmu. A taktiež jeho omladzovanie a vitalitu.

Fytohormóny - elixír pre ženy

Keď sa u žien prestane tvoriť hormón estrogén, začína sa tzv. prechodné obdobie, ktoré zvyknú pociťovať v podobe návalov tepla alebo poruchami nálad. Nedostatok estrogénu môže v staršom veku zvýšiť aj riziko osteoporózy a ochorenia srdca. Týmto stavom však možno predchádzať, a to pravidelným pohybom, jednoduchou stravou a harmóniou psychiky. Na energetickú a zároveň emocionálnu rovnováhu vplýva aj hormonálna hladina, ktorú je potrebné si udržiavať vo vyváženom stave. A to za pomoci bioinformačného preparátu Estrozin, ktorý obsahuje látky, ktoré telo dokáže pretvoriť a využiť pre výrobu ženského hormónu estrogén. Pravidelným užívaním hladina estrogénu v tele stúpa a ženy doslova mládnu. Počet návalov sa znižuje, ako aj príznaky osteoporózy, zlepšuje sa i psychika. Plačlivosť, strach či depresie odchádzajú. Používaním Estrozinu alebo Intocelu sa zvyšuje hladina vlastných hormónov, ktoré pôsobia hlavne na bunečný metabolizmus. Piamo i nepriamo riadia v tele transport najrôznejších látok, regeneráciu a rast tkaniva, orgánov a žliaz, stav kostí, pokožky, očí, svalov. Významne vplývajú na imunitu a zvyšujú odolnosť voči záťaži najrôznejšieho typu. Hormóny spomaľujú proces stárnutia a urýchľujú liečbu niektorých onemocnení. Zlepšujú náladu, pamäť, energiu a libido, potlačujú účinok stresových hormónov, udržujú telo štíhle a pomáhajú odburávať nadbytočný tuk.

Čo ešte dokážu estrogény ?

Estrogény predlžujú plodné obdobie u žien, zmierňujú potiaže prechodu a niektoré menštruačné problémy. Zmenšujú psychické napätie a zlepšujú pocit psychickej pohody. Podporujú ovuláciu, vaskularizáciu, rast epitelu vajcovodov, tvorbu hlienu, v maternici podporujú rast svalového tkaniva a proliferáciu endometria. Estrogény sa používajú pri liečení ženskej neplodnosti a prevencii opakujúcich sa potratov. Prispievajú k vývoju pekných ženských tvarov a zmierňujú negatívny dopad zväčšenej tvorby mužských pohlavných hormónov v období okolo dvadsiatehopiateho roku života. To totiž často vedie ženy k agresivite a prispieva k rozvodovému chovaniu a stimulácii podvedomia k hľadaniu nového partnera. Okrem toho estrogény zvyšujú imunitu, priaznivo ovplyvňujú diabetes, zohrávajú dôležitú úlohu pri prevencii koronárnej ateroskleróze a znižujú hladinu serového cholesterolu. Majú dobrý vplyv pri prechodných a senilných osteoporózach a pozitívne harmonizujú nadobličky a znižujú telesnú váhu. Určité množstvo fytohormónov s estrogenným pôsobením obsahujú taktiež prípravky Baktevir, Venisfér, Astomin a Astofresh. Fytohormóny napomáhajú telu zmierniť aj negatívne účinky klasickej hormonálnej terapie.

U mužov majú estrogény pozitívny a ochranný vplyv proti rakovine prostaty, zmierňujú prostatické potiaže, znižujú agresivitu a obmedzujú vypadávanie vlasov.

Slamiha piesočná

Slamiha piesočná má antiseptické a antivírusové účinky, zmierňuje kŕče, zvyšuje vylučovanie a tvorbu žlče a celkovo podporuje látkovu výmenu. Používame ju pri problémoch s pečeňou, chronických zápaloch močových ciest, nervov, ischiase a reumatizme. Zvonku je Slamiha piesočná vhodná pri nečistej pleti, vyrážkach a ekzémoch. Obsiahnuté horčiny priaznivo pôsobia na srdce a činnosť dvanástorníka. Vďaka tomu, že bylina harmonizuje meridián žlčníka, má pozitívny vplyv pri regenerácii rozpadávajúcich sa bedrových kĺbov. A sušené kvety slamihy sa dajú využiť napríklad na výtvarnej výchove pri tvorbe plastických obrázkov spolu s inými sušenými prírodninami.